YouTube ułatwi oszczędzanie internetu

Google wprowadza do YouTube nową funkcję, która pozwoli na oszczędzenie transferu danych. Opcja związana jest z rozdzielczością wideo.

Nowa funkcja wprowadzona przez Google wykracza poza narzędzie wyboru rozdzielczości, które umożliwia użytkownikom ręczne wybieranie rozdzielczości wideo lub pozostawienie opcji "auto". Te możliwości dalej pozostają w aplikacji, jednak Google postanowiło pójść o krok dalej. W aplikacji pojawia się możliwości takie, jak "wyższa jakość obrazu" oraz "oszczędzanie danych". Obie opcje znajdą się w zakładce "zaawansowane", tak więc nie będą dostępne na pierwszy rzut oka.

Funkcja została po raz pierwszy zauważona przez 9to5Google. Ustawienie "wyższej jakości obrazu" zużywa więcej danych, a "oszczędzanie danych" zmniejszy transfer użytkownika. Preferowane ustawienie można wybrać zarówno podczas korzystania z sieci komórkowych, jak i podczas wykorzystania samego modułu Wi-Fi.

Reklama

Funkcja "Auto" pozostanie jednak zapewne najbardziej użyteczną funkcją dla większości osób. Nowość od Google jest wdrażana do aplikacji YouTube etapami, tak więc może chwilę potrwać zanim zobaczycie ją na swoich urządzeniach.  

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama