iOS 15 - jakie nowości wprowadziła aktualizacja systemu?

iOS 15 stał się faktem. Nowy system Apple jest już dostępny do pobrania za darmo. Na aktualizację mogą liczyć nawet użytkownicy sześcioletnich iPhone’ów. System wprowadza wiele nowości i funkcji, o których warto wiedzieć.

Wrzesień jest jak dotąd bardzo intensywny dla fanów marki z logiem nadgryzionego jabłka. Tydzień temu oficjalnie została zaprezentowana rodzina modeli iPhone 13. Rozpoczęła się już ich przedsprzedaż, lecz oficjalnie na półki sklepowe urządzenia trafią 21 września. Jakby tego było mało, właśnie odbyła się premiera nowego systemu Apple. iOS 15 jest już dostępny do pobrania dla posiadaczy niemal wszystkich dostępnych na rynku iPhone’ów.

Wraz z najnowszą aktualizacją zostaną wprowadzone zmiany do popularnej funkcji FaceTime. Od teraz będzie można przeprowadzać wideo rozmowy z użytkownikami smartfonów z systemem Android i z posiadaczami urządzeń działających na Windowsie. Aplikacja będzie teraz posiadać wsparcie dla dźwięku przestrzennego. FaceTime funkcjonalnością ma bardziej przypominać Zooma.

Reklama

iOS 15 wprowadzi zmiany także do podstawowej aplikacji iPhone’ów, jaką jest iMessage. Nowe funkcje udostępniania mają sprawić, że dzielenie się ze znajomymi zdjęciami i nagraniami będzie jeszcze prostsze. Zmiany dotkną także nawigację, która dostanie tryb 3D, pozwalający na dokładniejsze zobaczenie terenu. Od teraz będzie moża zobaczyć wysokość budynków, wzniesienia terenu, drzewa. Zostanie wprowadzony także tryb AR oraz wyświetlane w nim wskazówki dotyczące tego, w którą stronę się kierować.

W iOS 15 pojawi się bardzo przydatny tryb "Focus", który pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie powiadomieniami. Od tej pory będzie można wyciszyć część notyfikacji z aplikacji lub od osób, które nie są związane z aktualnym zadaniem. W ten sposób będzie można w bardziej efektywny sposób zorganizować sobie czas i formę pracy. W dodatku stworzone profile można zapisać i swobodnie zmieniać, dzięki czemu można ustawić różne konfiguracje dotyczące pracy, czasu wolnego, snu.

Jeśli chodzi o wsparcie dla starszych modeli, to Apple nie ma sobie równych na rynku smartfonów. Nowy system trafi nawet do sześcioletniego iPhone’a 6s. 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: iOS 15 | iphone 13 | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama