iOS 8 pozwoli na korzystanie z dwóch aplikacji naraz?

W kodzie systemu iOS 8 jeden z deweloperów doszukał się funkcji współdzielenia ekranu iPada przez dwie aplikacje.

Wersja beta systemu iOS 8 została udostępniona deweloperom 2 czerwca. Od tego czasu wielu pasjonatów przeczesuje system w poszukiwaniu smaczków, o których Apple oficjalnie nie powiedział. Jeden znalazł niejaki Steve T-S, który odkrył w kodzie systemu funkcję pozwalającą na współdzielenie ekranu iPada przez dwie jednocześnie uruchomione aplikacje.

Każdy z programów będzie mógł zajmować 1/4, 1/2 lub 3/4 ekranu. Będzie to rozwiązanie bardzo podobne do tego, które znamy z Windowsa 8 oraz Windowsa RT.

Obecnie funkcja ta jest uśpiona, a wszystkie podejmowane przez deweloperów próby jej aktywacji kończą się niepowodzeniem. Zastanawiające jest to, że Apple nie wspomniał o nowym trybie na WWDC i nie udostępnił twórcom aplikacji narzędzi, które pozwoliłyby im odpowiednio dostosować programy jeszcze przed jesienną premierą platformy iOS 8. Spekuluje się zatem, że tryb ten oficjalnie pojawi się dopiero w wersji 8.1, która powinna zadebiutować kilka miesięcy po ósemce. Niewykluczone również, że firma chce się wstrzymać z prezentacją tej funkcji do dnia premiery nowych iPadów.

Reklama

Pozostaje mieć nadzieję, że z dwóch aplikacji jednocześnie prędzej czy później będą mogli skorzystać także użytkownicy tych tabletów Apple, które już są dostępne na rynku.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iOS | iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy