LuLu - kontrowersyjna aplikacja, która pozwala oceniać mężczyzn

Na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android dostępna jest aplikacja LuLu, która pozwala kobietom wystawiać oceny poznanym facetom. LuLu bardzo szybko znalazło się w ogniu krytyki, oskarżono ją o uprzedmiotowianie mężczyzn.

"Od dziewczyn - dla dziewczyn" - głosi slogan LuLu, aplikacji dzięki której panie mogą: "Sprawdzić, który facet w okolicy jest zabawny, a który doskonale całuje" - jak czytam w opisie aplikacji. Całość działa na tej samej zasadzie, co jakakolwiek strona umożliwiająca np. ocenianie filmów czy książek. Z tą różnicą, że chodzi o mężczyzn. Oprócz oceny, możemy także "zostawić recenzję" faceta, z którym byliśmy w związku lub z którym mieliśmy przelotną znajmość.

Problem z LuLu polega na tym, że aplikacja zaciąga z Facebooka wszystkie kontakty (męskie) danej użytkowniczki - przez co inne kobiety przeglądające LuLu mogą łatwo trafić na swoich wspólnych znajomych. I dowiedzieć się o nich bardzo intymnych rzeczy. Aplikacja została stworzona przez dwie kobiety, Alison Schwartz i Alexandrę Chong, otrzymały one na jej realizację 3,5 mln dolarów. 

Reklama

Link


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iOS | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy