OS X i iOS nigdy się nie połączą

Już od jakiegoś czasu spekuluje się o możliwej integracji systemu dla komputerów Mac z iOS. Okazuje się jednak, że oba systemy najprawdopodobniej nigdy się nie połączą.

Upodabnianie się do iOS czujni obserwatorzy zauważyli już przy okazji OS X Lion, choć jeszcze wyraźniej jest to dostrzegalne w najnowszej odsłonie OS X, czyli Mavericks. Użytkownicy zaczęli zastanawiać się - kiedy OS X dla komputerów spotka się z mobilnym iOS-em? Według najnowszych informacji: nigdy.

Craig Federighi i Phil Schiller rozwiali wątpliwości w wywiadzie udzielonym magazynowi Macworld. Craig Federighi wyjaśnił, że stosunkowo łatwo jest zaimplementować ekran dotykowy do komputera, ale według Apple nie jest to dobry pomysł. Interfejsy obu systemów różnią się dlatego, że podstawowy sposób interakcji użytkownika z urządzeniem jest inny.

Schiller dodał, że próba połączenia OS X z iOS-em byłaby marnotrawstwem energii. Wszelkie zmiany wprowadzane w OS X przez giganta z Cupertino mają na celu ułatwienie przejścia użytkowników iOS na komputery Mac.

Jeżeli firma Apple pozostanie wierna swoim postanowieniom, to jednego systemu operacyjnego dla dwóch klas urządzeń, nie doświadczymy nigdy.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iOS | OS X Mavericks | smartfonn | iPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy