WhatsApp: nowa ciekawa funkcja trafi tylko do posiadaczy iPhone’ów

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów dostanie nową funkcję. Twórcy WhatsApp nie zamierzają spocząć na laurach i ciągle ulepszają swoją aplikacje. Wkrótce jej użytkownicy będą mogli korzystać z narzędzia do zamiany wiadomości głosowych na tekst. Funkcja początkowo trafi tylko do posiadaczy iPhone’ów.

Twórcy WhatsAppa mają pewną wizję i widać, że kierują się nią w rozwoju aplikacji. Planują wprowadzić możliwość przegrywania danych z iPhone’a na urządzenia z systemem Android. Ponadto zwiększają prywatność użytkowników poprzez wprowadzanie nowych narzędzi i odświeżanie starych. Twórcy nadrabiają też braki funkcji, które w innych komunikatorach dostępne są już od dłuższego czasu. W tym przypadku jest mowa o systemie reakcji na wiadomości.

Najnowszą zapowiedzianą funkcją jest zamiana wiadomości głosowych na tekst. To narzędzie znajdzie się początkowo tylko i wyłącznie na iPhone’ach. Źródłem informacji jest WABetaInfo i według nich tranzycja będzie odbywała się bezpośrednio na poziomie smartfona. Oznacza to, że nie będzie musiała być wysyłana na serwery Facebooka ani powtarzana za każdym razem po wejściu w konwersację.

Reklama

Oczywiście, by nowa funkcja tranzycji mowy na tekst mogła w ogóle działać, użytkownik WhatsAppa będzie musiał udzielić odpowiednich uprawnień aplikacji. Narzędzie już wkrótce powinno być dostępne dla beta testerów komunikatora. Ponadto WhatsApp umożliwi szyfrowanie end-to-end utworzonych w chmurze kopii zapasowych rozmów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | iPhone | komunikatory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy