Reklama

WWDC 2021: iOS 15 – Apple prezentuje swój nowy mobilny system operacyjny

Podczas konferencji WWDC 2021 Apple zaprezentowało iOS 15 – nowe oprogramowanie przeznaczone dla urządzeń mobilnych z jabłkiem w logo. Nowości doczekały się funkcje takie, jak FaceTime, Wallet czy Wiadomości. Co jeszcze znajdziemy w kolejnym wydaniu systemu?

Pierwsza, największa zmiana w iOS 15 dotyczy FaceTime. Od teraz cała funkcjonalność będzie działała jako alternatywa dla takich komunikatorów, jak chociażby Zoom - FaceTime będzie obsługiwany bowiem przez urządzenia z Androidem oraz w przeglądarce. Oprócz tego, FaceTime doczeka się możliwości udostępniania ekranu oraz tworzenia linków do poszczególnych konwersacji.

FaceTime wykorzysta również zupełnie nową funkcję - ShareScreen. Pozwoli ona na dzielenie się ekranem z innymi użytkownikami.

Kolejną dużą nowością są przebudowane powiadomienia. Apple stawia na dedykowane profile oraz tryb Focus - pozwolą nam one na oddzielenie powiadomień z aplikacji społecznościowych lub tych, których używamy do pracy. Użytkownicy otrzymają także więcej kontroli nad tym, co dokładnie będą oglądać na zablokowanym ekranie urządzenia.

Reklama

iOS 15 to również pomniejsze nowości powiązane z Wallet (będzie mógł przechowywać elektroniczne klucze hotelowe lub kluczyki do samochodu), przeprojektowaną aplikacją do pogody oraz nowymi możliwościami związanymi z zaznaczaniem tekstu na zdjęciach.

Można spodziewać się, że wraz z kolejnymi miesiącami iOS 15 doczeka się kolejnych zmian, które zostaną udostępnione w drugiej połowie bieżącego roku podczas aktualizacji.

Na listę kompatybilnych urządzeń będziemy musieli jeszcze poczekać.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iOS 15

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy