Reklama

Aplikacja WatchOut ma zamienić samochód w inteligentny pojazd

Aplikacja WatchOut to polski pomysł, który ma zamienić każde auto w inteligentny pojazd. Jak dokładnie działa to rozwiązanie?

Aplikacja WatchOut została stworzona przez Polaków i jest w stanie za pomocą sztucznej inteligencji rozpoznawać obiekty na drodze. Cały program korzysta ze specjalnych sieci neuronowych, które uczą się na podstawie danych dostarczanych przez kierowców - na ten moment WatchOut posiada bazę, która została zbudowana po przejechaniu około 100 tys. kilometrów. Aplikacja interpretuje obraz otroczenia i drogi przed samochodem, a następnie przetwarza go, aby dostarczyć kierowcy odpowiednich informacji na temat zagrożenia oraz potencjalnych przeszkód.

Jak donosi Cyfrowa RP, startup został założony przez Oliwera Koteckiego, który od dziesięciu lat zajmował się technologiami w sektorze fintech i martech. Aplikacja korzystająca z AI dla kierowców to spore wyzwanie. Kotecki zwraca uwagę, iż chciałby, aby w ciągu najbliższych dwóch lat jego firma posiadała odpowiednie, opatentowane rozwiązania, które pozwolą rozwijać się w danym obszarze.

Reklama

Aplikację można pobrać obecnie tylko i wyłącznie na smartfony z iOS.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WatchOut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama