Dlaczego producenci smartfonów nie chcą Windows Phone 8?

Serwis DigiTimes opublikował ciekawy raport, z którego można wyczytać, dlaczego producenci telefonów komórkowych nie są zainteresowani wypuszczeniem modelu działającego w oparciu o Windows Phone 8. Według źródła, Microsoft żąda zbyt dużej opłaty licencyjnej za wykorzystanie systemu i nie pozwala na zbytnią ingerencję w jego strukturę.

Najważniejszym czynnikiem zniechęcającym jest oczywiście fakt, iż Windows Phone 8 posiada aktualnie jedynie 3 proc. światowego rynku smartfonów. Podczas premiery w 2012 roku zakładano, że wynik osiągnie w takim czasie 10-procentowy pułap. Sytuacji nie ułatwia Nokia, której telefony stanowią aż 70 proc. wszystkich urządzeń z Windows Phone 8. Fiński producent zdążył wypuścić kilka różnorodnych modeli, które docierają zarówno do zwykłych użytkowników, jak i tych bardziej wymagających. Co prawda Samsung,

HTC i Huawei również mają swoje produkty z WP8, jednakże jest to znikoma część całego rynku.

Początkowo swoje plany z tym systemem wiązały takie firmy, jak Acer, ASUSTeK Computer oraz ZTE, jednakże odwiodła ich niechęć Microsoftu do obniżenia kosztów licencji. Ponadto przedstawiciele tych firm twierdzą, że jeżeli nie mogą wypuścić smartfonów ze zmodyfikowanymi wersjami WP8, które różnią się od siebie, nie mają szans na konkurowanie z Nokią.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | Microsoft | Nokia | HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy