Firefox OS - będzie sukces na skalę przeglądarki?

Firefox OS, czyli mobilny system operacyjny autorstwa Mozilla powoli nabiera rumieńców. Oto więcej informacji o tym przedsięwzięciu

Firefox OS jest nowym mobilnym ekosystemem w całości opartym na standardach otwartej sieci Web, w tym HTML5. Pozwoli on na rozwój smartfonów, w których każda cecha będzie mogła być stworzona na bazie HTML5. Firefox Operator Telefonica zobowiązał się do komercyjnego wykorzystania Firefox OS w urządzeniach na rynku Brazylijskim i innych rynkach z tego obszaru świata na początku roku 2013.

Firefox OS dla urządzeń mobilnych jest zbudowany na bazie projektu "Boot to Gecko" Fundacji Mozilla, który znosi obecne ograniczenia, z którymi spotykają się deweloperzy tworzący aplikacje na urządzenia mobilne.

Reklama

Mozilla planuje nawet stworzyć swój odpowiednik Google Play - Marketplace. Umożliwi on stworzenie i dystrybucję aplikacji, które mogą działać na każdym współczesnym urządzeniu i systemie operacyjnym. Jak twierdzi fundacja - po raz pierwszy zniweluje to przepaść pomiędzy aplikacjami webowymi i natywnymi, pozwalając konsumentom korzystającym z urządzeń opierających się na platformie Otwartej Sieci na łatwy dostęp do swoich danych i pobranie ich niezależnie od używanego systemu operacyjnego.


INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Firefox | Mozilla | przeglądarka | Firefox OS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy