Google promuje Kitkata, a aplikacja z marketu odkrywa nową barwę systemu

Wiadomość o tym, że kolejna wersja mobilnego systemu Google nie będzie nosić nazwy Key Lime Pie o oznaczeniu 5.0, lecz - na mocy umowy z Nestle - Android 4.4 KitKat była dla wielu osób szokiem. Możliwe jednak, że to nie koniec zmian w popularnym systemie.

Pierwszą akcją promocyjną nowej wersji systemu była seria czekoladowych wafli w opakowaniu informującym o konkursie, w którym można wygrać Nexusa 7. Teraz Google postanowiło zaoferować kolejną możliwość wygrania wspomnianego tabletu. O tym, co należy zrobić, możecie się przekonać oglądać poniższy filmik:

Wystarczy usiąść. Warto dodać, że jest to nawiązanie do sloganu reklamowego KitKata "Have a break". Kolejną ciekawostką związaną z nową wersją systemu Android jest jego wersja kolorystyczna.  W markecie pojawiła się klawiatura IME dedykowana koreańskim użytkownikom, która w zrzutach ekranu zawierała widoczny poniżej obraz. Jeżeli zrzut pochodzi z systemu KitKat, to Android przeobrazi się w system z szarymi elementami. Na obrazie widać jednak ikonkę debugowania z "Key Lime Pie", co mogłoby oznaczać, że grafika pochodzi jeszcze sprzed podpisania umowy z Nestle.

Reklama

Zamiana niebieskiego koloru na szary może spowodować, że system stanie się o wiele bardziej nudny i smutny, co niekorzystnie może się odbić na opiniach wśród społeczności Androida.


Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy