Google usunie błąd wykryty w Androidzie w 2010 roku

Usuwanie błędów bywa naprawdę czasochłonne. Ot, zdarza się, że problem jest wyjątkowo skomplikowany bądź z różnych przyczyn nie zajmuje pierwszego miejsca na liście rzeczy, które akurat mamy do zrobienia. Z podobną sytuacją - bijąc chyba przy okazji jakiś rekord – zetknęło się Google, które zapowiedziało, iż wkrótce usunie wreszcie buga wykrytego w Androidzie ponad dwa i pół roku temu.

Ogólnie rzecz ujmując - błąd wiąże się z zabezpieczeniami sieci Wi-Fi. Dotknięty nim Android uniemożliwiał łączenie się z sieciami wyposażonymi w dodatkowy, lokalny formularz logowania. A skoro tak - użytkownicy zbugowanego systemu najzwyczajniej w świecie nie mogli (w sumie dalej nie mogą) z niej korzystać.

Dlaczego błąd został naprawiony dopiero teraz? Google tłumaczy, że problem nie dotyczył nazbyt dużej ilości osób i przez to nie znajdował się na szczycie listy "to-do" programistów firmy, którzy w tym czasie zajmowali się ponoć znacznie poważniejszymi zagadnieniami. W końcu jednak, korzystając z chwili czasu, zdecydowano się na jego usunięcie - wszystko rozwiąże kolejna, spora aktualizacja systemu.

Reklama

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Android | aktualizacja Androida | aktualizacja oprogramowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama