Google zabrania modyfikacji Android Wear, Android TV oraz Android Auto

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że system Android w poszczególnych urządzeniach znacznie się od siebie różni i oferuje zupełnie inne funkcje. Wszystko przez autorskie nakładki tworzone przez największych producentów sprzętu - Samsunga, HTC czy chociażby Sony. Jak się okazuje, podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w przypadku najnowszych systemów od Google.

Mowa tu o niedawno zapowiedzianym Android TV, Android Auto oraz o już dostępnym Android Wear, który jest wykorzystywany w inteligentnych zegarkach. David Burke z Google w wywiadzie dla Ars Technica przyznał, że w przypadku wspomnianych systemów interfejs użytkownika jest jednym z najważniejszych elementów i z tego też względu nie może być zmieniany przez poszczególnych producentów. Firmy wciąż jednak będą mogły dodawać własne usługi do serwisu. 

Jest to poważny ruch Google w stronę ujednolicenia swoich platform pod względem designu. Decyzja ta nie wpłynie jednak na kształt rynku smartfonów i tabletów. W tym przypadku producenci wciąż mogą dowolnie modyfikować system, stosując własne nakładki i funkcje.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Android Auto | Android TV | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy