​HarmonyOS - nowy system Huaweia z możliwym debiutem w 2021 roku

Opracowywany przez Huaweia system HarmonyOS może zadebiutować w następnym roku. Co istotne, jeśli potwierdzą się informacje chińskiego serwisu News.qq.com - HarmonyOS trafi do smartfonu.

Przypomnijmy: system HarmonyOS to oprogramowanie przeznaczone dla wielu urządzeń: od telewizorów, przez inteligentne głośniki, aż po smartwatche oraz akcesoria do mierzenia aktywności. Huawei już potwierdził, iż HarmonyOS trafi na smartfony, jednak założyciel Huawei twierdzi, iż nie będzie to konkurencja dla Androida oraz iOS. 

Bez drastycznej zmiany na szczycie amerykańskiej administracji Huawei nie ma co liczyć na zawieszenia embargo uniemożliwiającego firmie na m.in. korzystanie z usług Google. Huawei korzysta obecnie z wersji Androida w modelu open source, bez oficjalnego dostępu do Sklepu Google i rozwiązań amerykańskiego giganta.

Reklama

Obecnie wizja ekosystemu Huawei ma nazwę "1+8+N", w której "1" to smartfon jako centrum ekosystemu, otoczony przez 8 urządzeń  z innych kategorii i wzbogacony przez usługi partnerów zewnętrznych oznaczonych jako N. HarmonyOS pasowałby do kompleksowej wizji firmy na następne lata, niezależnie od tego, czy odzyska ona pełny dostęp do usług Google czy nie będzie to możliwe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HarmonyOS | Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy