Najlepsze pięć aplikacji dla kierowców

Prezentujemy zestawienie pięciu najciekawszych aplikacji mobilnych stworzonych z myślą o kierowcach. Niezależnie od tego, czy dziennie pokonujecie małe dystanse czy robicie spore trasy - warto pomyśleć o tych apkach. Szerokości!

Yanosik

Tego zestawienie nie można było zacząć inaczej. Yanosika kojarzą już chyba wszyscy, a ci którzy jeszcze tego nie robią zaraz się dowiedzą ile tracą. To dzięki niemu nie tylko jesteście w stanie zaoszczędzić czas, ale i trochę pieniędzy.

Yanosik jest naszym mobilnym informatorem o fotoradarach, kontrolach prędkości czy niebezpieczeństwach czekających nas na drodze  np. wypadkach. Posiada również opcję rejestrowania na wideo naszej trasy, dzięki czemu z powodzeniem jest w stanie zastąpić zewnętrzny wideorejestrator. Ponadto możliwości Yanosika zahaczają również o nawigację z inteligentną technologią omijania korków. 

Reklama

Warto jednak dodać, że Yanosik to nie tylko aplikacja, ale również ogromna społeczność zrzeszającą kierowców. To właśnie oni niejednokrotnie dodają informacje na temat ruchu drogowego i patrolach, ale również dzięki usłudze Yanosik AutoStop oferują darmowe przejazdy.

SkyCash

Czym jest SkyCash? To nasze elektroniczne paragony, bilety oraz wygoda, na którą nie możemy sobie pozwolić korzystać z miejskich automatów czy też kasach biletowych na dworcu. Jeśli tylko korzystacie z płatności elektronicznych, ta aplikacja jest dla Was.

Dzięki SkyCash możemy bardzo szybko ułatwić sobie życie i sprawić, że kontrolerzy parkometrów nie będą wywoływać gęsiej skórki na naszym ciele. Aplikacja pozwala na opłacanie parkowania w znacznej części Polski, a to znaczy, że nasze poszukiwanie drobnych, łamigłówki matematyczne dające szansę oszacować ilość potrzebnego czasu oraz pośpiech, by jednak w tym czasie zdążyć odejdą w niepamięć. W SkyCash zapłacimy tyle i potrzebujemy, a jeśli nasz wypad na miasto nieco się przeciągnie wystarczy ponownie odpalić aplikację i... dokupić brakujący czas.

Oprócz tego w SkyCash zapłacimy również za komunikację miejską, bilety PKP Intercity, a nawet bilety do kina. Kompletne dane traktujące o obejmujących miastach oraz kinach znajdziecie na stronie aplikacji w Google Play.

iOnRoad Augmented Driving Lite

Oglądając filmy akcji tudzież sensacyjne jesteśmy czasem świadkami, jak to superagenci korzystają z supergadżetów, które wydają się kompletnie poza naszym zasięgiem. I mimo iż ta aplikacja nie pozwoli nam na zniknięcie naszego pojazdu, to pozwoli nam na większą kontrolę na drodze. I to bez nowoczesnej technologii opcjonalnej w dodatkowym wyposażeniu.

iOnRoad Augmented Driving Lite jest świetną propozycją dla długiej jazdy, wymęczającej nasz organizm i stanowiącej duże obciążenie. Fakt, wtedy zdecydowanie nie powinno się siadać za kółkiem - czasem jednak dopada nas to w trasie. Aplikacja ta wykorzysta czujniki obecne w smartfonie jak i kamerę i pozwoli na określenie dystansu, jaki dzieli nas od poprzedzającego samochodu, prędkości z jaką jedziemy, a nawet ostrzeże o przypadkowej zjeździe z pasa ruchu. Ponadto wykona zapisze lokalizację naszego parkowania, by zapobiec niepotrzebnej stracie czasu na poszukiwanie samochodu.

  Oprócz tego automatycznie przełączy przychodzące rozmowy na tryb głośnomówiący, przeczyta SMS-y, ostrzeże o przekroczeniu prędkości, a nawet zaoferuje nawigację i wideorejestrator. Lubisz czuć się bezpiecznie podczas jazdy?

Nawigacja HERE

Wybór nawigacji jest jednym z największych dylematów, które czekają na nas przed długą podróżą. Na rynku dostępnych jest wiele opcji. Począwszy na Google Maps a skończywszy na AutoMapie. Jak zatem wybrać tę najlepszą? Po prostu sprawdzić HERE Maps.

Co przemawia właśnie za tą nawigacją? Po pierwsze jest darmowa, więc nie musimy się martwić o początkowe koszty. Po drugie działa offline, więc zmartwienia o nasz pakiet internetowy odchodzą w niebyt. Po trzecie, oferuje mapy z państw całego świata, więc gdziekolwiek się nie ruszymy tam zawsze odnajdziemy właściwą drogę. Po czwarte zaś warto dodać, że swego czasu była dostępna wyłącznie na Windows Phone, zatem jej obecność na Androidzie trzeba zdecydowanie wykorzystać. Po piąte, po prostu ją pobierz i przekonaj się, co Cię do tej pory omijało.

MyCar Locator Free

Pewnie nieraz zdarzało Wam się zostawić gdzieś samochód, a później mieć problem z odnalezieniem go. Nic straszne, każdemu się zdarza. Właśnie dlatego warto mieć przy sobie partnera, który w mgnieniu oka rozwiąże nasz problem.

Parkingu pod centrami handlowymi bywają tak duże, że czasami ciężko się na nich odnaleźć. A co dopiero odnaleźć na nich zaparkowany przez nas 3 godziny wcześniej samochód. Wtedy idealnie sprawdzi się do tego celu MyCar Locator, który zapisze współrzędne GPS miejsca parkingowego, a po wyjściu z galerii bezbłędnie nas do niego zaprowadzi. A czy podczas wycieczki na grzyby i wyruszeniu do gęstego lasu? W takiej sytuacji również świetną sprawą jest skorzystanie z naszego asystenta i spokojne łowienie leśnych okazów - wszak ze stresu jeszcze skosilibyśmy jakiegoś muchomorka.

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama