Nastoletni Hindus stworzył malware na Windows Phone 8?

Windows Phone 8 już doczekał się pierwszego szkodliwego programu? Znany jako najmłodszy haker "etyczny", Shantanu Gawde z Indii postanowił zaprezentować prototyp malware dla tego systemu na konferencji bezpieczeństwa MalCon, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada.


W czasach, gdy coraz więcej osób posiada smartfony, zainteresowanie twórców malware przesuwa się na rynek urządzeń mobilnych, w których zdecydowanie króluje Android. Czyż to nie dziwne, że marginalny jak na razie system Windows Phone 8 już teraz doczekał się pierwszego przypadku malware?

Znany jako najmłodszy haker "etyczny", Shantanu Gawde z Indii postanowił zaprezentować prototyp malware dla Windows Phone 8 na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa MalCon, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Jego prezentacja będzie dotyczyć "metod i technik infekowania Windows Phone: jak ukraść kontakty, przesyłać zdjęcia i kraść prywatne dane użytkowników, uzyskiwać dostęp do wiadomości tekstowych, itp.". W tej chwili nie wiadomo jednak, czy metody opracowane przez Gawde wykorzystują luki w zabezpieczeniach systemu operacyjnego czy będzie to aplikacja mobilna, wykorzystująca naiwność użytkownika.

Ogłoszenie młodego specjalisty okazało się na tyle poważne, że głos w sprawie zabrał Dave Forstrum, dyrektor Trustworthy Computing z Microsoftu: Microsoft zdaje sobie sprawę z nadchodzącej prezentacji, jednak jej szczegóły nie zostały nam wcześniej zaprezentowane. Jak zawsze, zbadamy wszelkie błędy ujawnione podczas prezentacji, i podejmiemy odpowiednie działania w celu ochrony naszych klientów. 

Gawde ma zaledwie 16 lat, a już w wieku siedmiu lat zyskał tytuł Microsoft Certified Application Developer (MCAD) - stając się najmłodszą osobą z certyfikatem. Podczas MalCon w 2011 roku Hindus zaprezentował aplikację malware wykorzystującą rozpoznawanie gestów przez Kinect.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | malware | Windows Phone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama