Opera wydaje nową przeglądarkę dedykowaną iPadowi

​Coast to nowa przeglądarka od Opery zaprojektowana z myślą o iPadzie. Autorom podczas tworzenia przyświecała myśl maksymalnego wykorzystania ekranu dotykowego i ograniczenia interfejsu do niezbędnego minimum. Dzięki temu Coast jest intuicyjny i prosty w obsłudze, a na pierwszym planie eksponowane jest to, co najważniejsze - treść przeglądanej strony.


Trzeba przyznać, że polityka Opery jest dość specyficzna. Firma posiada wszakże Operę mini, która dostępna jest również na iPada. W jej przypadku jest to jednak nic innego, jak odpowiednio przeskalowana wersja z komputerów i smartfonów. Coast jest zupełnie inny, ponieważ od samego początku projektowany był tylko i wyłącznie z myślą o urządzeniu sygnowanym logiem nadgryzionego jabłka. I trzeba przyznać, że ma to sens. 

Coast eksponuje to, co najważniejsze, czyli treść wyświetlanej witryny. Interfejs został ograniczony do niezbędnego minimum. Użytkownik za pomocą przycisku przechodzi do ekranu głównego lub też historii. Reszta akcji - jak chociażby wstecz czy dalej - odbywa się za pomocą intuicyjnych gestów. Brak tu nawet tak elementarnej rzeczy, jak pasek adresu. Ten dostępny jest wyłącznie z poziomu ekranu głównego.

Coast jest już dostępny w App Store i można go pobrać całkowicie za darmo. Z pierwszych ocen użytkowników wynika, że przeglądarka ta jest niezwykle udana.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Opera | iPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy