Powstała polska aplikacja z grami do ćwiczenia mózgu

Ruszyła polska aplikacja mobilna do trenowania mózgu. Zawiera opracowane przez naukowców ćwiczenia poprawiające pamięć, szybkość podejmowania decyzji czy koncentrację. Użytkownicy mogą śledzić swoje postępy, podkręcić pamięć nawet o 34 proc. i rywalizować z innymi.

Neurogra
Neurogramateriały prasowe

Coraz częściej odciążamy nasz mózg za pomocą różnych urządzeń i programów, a tymczasem działa on dużo sprawniej, gdy ćwiczy - podobnie jak mięśnie. Dlatego powstała aplikacja Neurogra - mobilny personalny trener dla mózgu. Jest dostępna na urządzenia z Androidem (od wersji 2.3.3) i iPhone’y (iOS 7.1 i nowsze). Po podaniu kodu "trenujmozg" można przez miesiąc korzystać z Neurogry bezpłatnie.

Aplikacja zawiera sześć programów treningowych przygotowanych dla osób o rozmaitych potrzebach: przedstawicieli różnych grup wiekowych i zawodowych. Każdy program składa się z opracowanych przez naukowców ćwiczeń doskonalących różne aspekty ludzkiego umysłu: szybkość decyzji, koncentrację uwagi, pamięć i logiczne myślenie.

- Wartość Neurogry leży w solidnej naukowej podbudowie. To ma być prawdziwy trening, a nie rozrywka. Dlatego stworzyliśmy aplikację bez fajerwerków, z oszczędną grafiką. Użytkownik dostaje za to dużo danych o swoich postępach i może np. porównywać się z innymi trenującymi w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo algorytm gry analizuje i stopniowo zwiększa trudność kolejnych treningów, jak trener personalny na prawdziwej siłowni - powiedziała Olaf Furmanek, który we współpracy z polskimi psychologami i neurokognitywistami stworzył Neurogrę.

Neurogra
Neurogramateriały prasowe

Ćwiczenia mózgu powinny być systematyczne, ale zajmują mniej czasu niż siłownia - w przypadku Neurogry rekomendowane są trzy treningi tygodniowo po 15-20 minut. W tym czasie użytkownik przechodzi przez sesję składającą się z pięciu gier. Ważne jest, by podczas ćwiczeń zapewnić sobie chwilę spokoju i skupienia - a z komórką w ręku łatwo jest się zaszyć w jakimś cichym miejscu.

Z trwającej sześć miesięcy analizy wyników 5500 użytkowników desktopowej wersji Neurogry (uruchomionej w 2013 roku) wynika, że systematycznie trenowany mózg poprawia rezultaty w każdej kategorii zadań. W przypadku ćwiczenia pamięci krótkotrwałej, która przydaje się np. przy wpisywaniu danych do różnych formularzy, największą poprawę wśród dorosłych (o 34 proc.) odnotowano u grupy 40-50-latków.

Neurogra
Neurogramateriały prasowe

Neurogra, stworzona z udziałem polskich naukowców, dołącza do takich aplikacji jak NeuroNation, Lumosity czy Elevate. Więcej informacji o Neurogrze można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.neurogra.pl.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas