Streaming muzyki już wkrótce dostępny na iOS?

​Spotify, Deezer czy Pandora to tylko niektóre z usług pozwalających użytkownikom na słuchanie strumieniowanej muzyki. Wiele mówi się o możliwości wejścia na ten rynek również firmy Apple, która posiada zarówno potencjał technologiczny serwerów, jak i dużą ilość użytkowników. W chwili obecnej mogą oni jednak korzystać wyłącznie z funkcji odtwarzania tradycyjnych stacji radiowych przez aplikację iTunes. Czy wkrótce się to zmieni?

Najnowsza wersja systemu iOS skrywa w sobie tajemnicę. Jest nią obecność w zasobach ikony przycisku, opisanego jako "Radio Buy". Może to sugerować, że firma z Cupertino pracuje już nad usługą, która będzie pozwalała użytkownikom na streaming materiałów muzycznych w ramach abonamentu.

Bloomberg twierdzi, że takie posunięcie byłoby logiczne - koncerny muzyczne szukają bowiem nowych sposobów na dotarcie do swoich potencjalnych klientów. Ci, którzy korzystają z rozwiązań Apple z pewnością byliby dobrą grupą docelową. Są oni bowiem często skupieni wokół jednego ekosystemu i mogliby czerpać dodatkowe korzyści z takiego rozwiązania - słuchając muzyki na wszystkich urządzeniach.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: iOS | Apple | Deezer | muzyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy