Vevo nie zgadza się na mobilnego YouTube’a w trybie offline

Vevo jest korporacją, która powstała na mocy umowy Google i Universal Music Group. Założenie tej firmy pod koniec 2009 roku miało na celu rozwiązanie problemów z licencjonowaniem muzyki w serwisie YouTube. Jednak niezależność Vevo często komplikuje wprowadzanie na YouTube pewnych nowości.

Niedawno grupa YouTube poinformowała zainteresowaną rzeszę osób o zbliżającej się możliwości zapisywania filmów na smartfonach, aby te w ciągu kolejnych 48h można było odtwarzać w trybie offline, czyli bez połączenia internetowego. Vevo - jak można było się tego spodziewać - po otrzymaniu tej wiadomości wyraziło swój negatywny stosunek do tego pomysłu.

To oczywiście nie oznacza braku możliwości zapisywania filmów na urządzeniu z możliwością odtwarzania ich później na smartfonie. Najprawdopodobniej YouTube da możliwość osobom wgrywającym pliki na ich serwery, aby to oni decydowali o tym czy chcą, aby ich filmy mogły korzystać z najnowszych możliwości serwisu. Przez ten sam problem nie możemy się spodziewać, aby w przyszłości pojawiła się możliwość odtwarzania wideo w tle. To by dodatkowo wiązało się z brakiem reklam, które stają się coraz popularniejsze na YouTubie.

Reklama

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy