Jaki dom mógłby pasować do Elona Muska? Z pewnością kosmiczny - taki właśnie jest ten projekt

Jaki dom najlepiej mógłby pasować do Elona Muska - ekscentrycznego człowieka, który chce zasiedlić Marsa? Według indyjskiego architekta to willa w kraterze po meteorycie z dachem przypominającym latający spodek.

Do kogo lepiej mógłby pasować taki dom jeśli nie to Elona Muska - człowieka tak mocno związanego z kosmosem. Tę niezwykłą koncepcję zaprojektował architekt znany z wyjątkowych projektów.

Skąd pomysł na projekt?

Indyjski architekt Amey Kandalgaonkar dosłownie potraktował wypowiedzi miliardera z ubiegłego roku, w których stwierdził, że nie ma sensu posiadać dóbr na Ziemi, a jego kolejnym celem jest zamieszkanie na czerwonej planecie. Zaprojektował więc mu dom w... marsjańskim kraterze.

Architekt podkreśla, że lubi tworzyć obiekty osadzone w wyjątkowej scenerii, miejscach interesujących geologicznie i szukać związku między budynkiem a otoczeniem. W tym przypadku miejscem, w którym osadził dom, jest krater - obiekt, który ma związek z kosmosem, ponieważ został utworzony przez uderzający meteoryt. Natomiast kształt samego domu przypomina latający pojazd UFO, co ma stanowić dodatkowe powiązanie krateru z przestrzenią kosmiczną.

Reklama

W związku z tym, że Amey Kandalgaonkar przeczytał, że Musk sprzedaje swoje domy, a następnym celem będzie Mars, poszedł o krok dalej i stworzył krajobraz dający wrażenie życia na Czerwonej Planecie.

Przeczytaj także: Najwyżej położony bankomat na świecie. Prawie 5000 metrów n.p.m.

Mieszkanie w kraterze

Wybór krateru był dla Kandalgaonkara fascynujący nie tylko ze względu na jego związek z kosmosem, ale również dlatego, że jego ściany narzucają okrągłą, odizolowaną od otoczenia przestrzeń, która jest doskonałym miejscem do aranżacji. Jedynym dodatkiem, którego ta przestrzeń wymaga, jest dach.

Amey Kandalgaonkar studiował na Kolegium Uniwersyteckim w Londynie (University College London), wchodzącym w skład Uniwersytetu Londyńskiego. Podczas pracy w Szanghaju i Vancouver stworzył wiele futurystycznych projektów. Oprócz tego na co dzień zajmuje się fotografią architektury.

Przeczytaj także:

Zniszczony stadion-legenda przerodzi się w coś pięknego - wizualizacja robi wrażenie!

Zobacz największy wieżowiec Singapuru. To prawdziwa potęga architektury i ekologii

Powstał projekt muzeum, które ma zachować zagrożone wojną ukraińskie dziedzictwo kulturowe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | architektura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama