Reklama

Amazon jeszcze w tym roku uruchomi drony dostarczające paczki

Od kilku lat Amazon dąży do dostarczania przesyłek poprzez drony. Jak informuje firma, będzie to osiągalne jeszcze w tym roku, chociaż jak na razie tylko w Kalifornii.

Jak zapewnia Amazon klienci w Lockefor w Kalifornii będą jednymi z pierwszych, którzy będą mogli otrzymać przesyłki drogą powietrzną dzięki dronom Prime Air.

"Lockeford ma historyczne powiązania z przemysłem lotniczym. Społeczność szczyci się jednym z wczesnych pionierów lotnictwa - Weldon B. Cooke, który zbudował i latał wczesnymi samolotami na początku 1900 roku - jako były mieszkaniec. Teraz, ponad sto lat później, mieszkańcy będą mieli możliwość zapisania się na bezpłatną dostawę dronów na tysiące przedmiotów codziennego użytku." - pisze Amazon w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

Firma zapewnia, że uruchamiając nową usługę będą także inwestować w lokalną społeczność, tworzyć nowe miejsca pracy, a także będą pomagać w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. Zapewnia również, że wykorzystanie dronów w "dowożeniu" przesyłek będzie "tak powszechna, jak widok furgonetki dostawczej Amazonu".

Aktualnie gigant współpracuje z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA) i lokalnymi urzędnikami w Lockeford, aby uzyskać niezbędne pozwolenia na prowadzenie tego typu dostaw.

Amazon nie sprecyzował, jakie przedmioty będą mogły być dostarczane przez drony, ani jaka będzie ich dopuszczalna waga oraz kształt. Nie wiadomo też, kiedy usługa będzie dostępna poza granicami Lockeford.

Prime Air od Amazona

Jak informuje Amazon, "Stworzyliśmy wyrafinowany i wiodący w branży system wykrywania i unikania, który umożliwi operacje bez obserwatorów wizualnych i pozwoli naszemu dronowi działać na większych odległościach, jednocześnie bezpiecznie i niezawodnie omijając inne samoloty, ludzi, zwierzęta domowe i przeszkody.".

System "wyczuwaj i unikaj" ma zabezpieczać drona podczas transportu oraz w trakcie jego lądowania. Latające statki powietrzne będą także w stanie identyfikować nieruchome i ruchome przeszkody na swojej drodze. Jeśli coś napotkają na swojej drodze, będą wówczas w stanie automatycznie zmienić kurs.

Amazon stworzył do tej pory około 24 prototypów dostawczych dronów. Usługa Prime Air będzie dostępna tylko dla produktów, które się "kwalifikują".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon | Amazon Prime Air | drony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy