Bill Gates: Za 20 lat maszyny zastąpią ludzi

Czy to możliwe, by w najbliższej przyszłości maszyny całkowicie zastąpiły człowieka? Według Billa Gatesa jest to wręcz nieuniknione.

Podczas rozmowy z American Enterprise Institution, Bill Gates zaznaczył, że biznes, jak i rządy największych krajów muszą liczyć się z ewentualnością zastąpienia ludzi przez maszyny. Postęp w dziedzinie automatyki widać bardzo wyraźnie, a nowe technologie z czasem doprowadzą do sytuacji, w której pracy będzie coraz mniej. Niewykwalifikowany personel stanie się zbędny. Większość ludzi nie jest na to gotowa.

Bill Gates przewiduje, że zastąpienie ludzi przez maszyny na różnego rodzaju stanowiskach nastąpi już za ok. 20 lat. Czy rządy mogą robić coś, by największe firmy w przyszłości chciały zatrudniać pracowników z krwi i kości, a nie roboty? Założyciel Microsoftu przekonuje, że tylko usunięcie wszelkich ponoszonych przez pracodawców obciążeń związanych z zatrudnianiem ludzi, rozwiąże ten problem. Maszyny przecież nie potrzebują ubezpieczeń zdrowotnych czy składek emerytalnych.

Niestety, prawa ekonomii są bezlitosne dla wszystkich. Jeżeli tańsze będzie zatrudnienie maszyny, to żaden zdrowo myślący pracodawca nie będzie chciał inwestować czasu i pieniędzy w ludzi.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates | maszyny | fabryka | przyszłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy