Drony Facebooka wielkości Boeinga 747 i 5 lat bez lądowania

Facebook zdradza część planów związanych z inicjatywą o nazwie internet.org, która polega na dostarczeniu internetu tam, gdzie wciąż jest on towarem deficytowym.

internet.org to wspólne przedsięwzięcie Facebooka i sześciu wielkich firm branży telekomunikacyjnej (Samsung, Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera i Qualcomm) mające zapewnić dostęp do internetu dwóm trzecim światowej populacji, dla których wciąż pozostaje on poza zasięgiem.

Facebook kupił niedawno firmę Titan Aerospace zajmującą się produkcją dronów. Teraz już wiemy, że z jej pomocą zbudować potężne bezzałogowe maszyny zasilane energią słoneczną, które będą mogły pozostawać w powietrzu nawet do 5 lat i udostępniać sieć. Na Social Good Summit Yael Maguire z Facebook Connectivity Lab' zdradził, że wielkością będą one dorównywały Boeingom 747.

Reklama

Wysłanie ich w powietrze pozostaje tylko kwestią czasu, a dokładnie - odpowiednich regulacji prawnych. Otóż maszyny będą zmuszone działać na wysokości od 18 do 27 km, aby uniezależnić się od warunków pogodowych, a na to wciąż nie ma pozwolenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL