Reklama

Drukarka 3D wytwarzająca beton już wkrótce

Firma budowlana Skanska chce stworzyć pierwszą na świecie drukarkę 3D wytwarzającą elementy betonowe.

Skanska nawiązała współpracę z Loughborough University i firmą Foster and Partners w celu opracowania innowacyjnej drukarki 3D. Maszyna kontrolowana przez komputer ma być w stanie tworzyć struktury betonowe warstwa po warstwie, oszczędzając jednocześnie ogromne ilości czasu i pieniędzy.

Obiekty wytwarzane przez drukarkę 3D będą powstawać zaledwie w kilka godzin, dzięki czemu już następnego dnia będzie można je wykorzystać w konstrukcjach. Ponadto, dzięki niemal nieograniczonym możliwościom tego typu maszyn, architekci będą mogli stworzyć dowolną strukturę, jaką zdołają sobie wyobrazić.

Trwają zaawansowane prace nad innowacyjną technologią. Skanska ma nadzieję, że pojawi się ona w powszechnym użytku już za 18 miesięcy. W przyszłości, dzięki drukarkom 3D ma być możliwe nie tylko drukowanie elementów betonowych, ale i całych budynków mieszkalnych.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: beton | budownictwo | drukarka 3D | architektura

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama