Egzoszkielety Panasonica

Firma Panasonic – a dokładnie jeden z jej oddziałów o nazwie Activelink – pracuje nad egzoszkieletem, który będzie w stanie odciążać cały kręgosłup i wpierać siłę mięśni. Oprócz tego powstaje również potężna ładowarka inspirowana kultowym Power Loaderem z filmu „Aliens”.

Activelink ma na koncie dwa takie rozwiązania. AWN-03 jest już stosowany w niektórych miejscach pracy. Jego zadanie polega na odciążaniu lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Firma zapewnia, że z jego pomocą w zasadzie nieodczuwalne jest podnoszenie przedmiotów o masie do 15 kg. PLN-01 o przydomku Ninja działa nieco inaczej, ponieważ daje ulgę kończynom dolnym.

Panasonic zapowiada, że w planach ma również wariant wspomagający górne partie ciała, który umożliwi bezproblemowe podnoszenie przedmiotów o masie do 45 kg.

Najciekawiej prezentuje się jednak Panasonic Power Loader, czyli ogromny egzoszkielet inspirowany robotem z filmu Aliens, na pokładzie którego główna bohaterka stoczyła walkę z królową Xenomorphów. Firma ma nadzieję, że takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w budownictwie czy sytuacjach kryzysowych.

Reklama

Warto wiedzieć, że nie tylko Panasonic pracuje nad podobnymi maszynami. Egzoszkielet ma również Honda. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzoszkielet | pancerz wspomagany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy