Opracowano technologię do produkcji ubieralnej elektroniki

Naukowcy są coraz bliżej stworzenia ubieralnej elektroniki. Teraz udało się opracować technologię pozwalającą na produkcję materiałów giętkich i jednocześnie silnie przewodzących.

Najważniejszy w procesie produkcji giętkiej elektroniki jest alkoholan tytanu, tani i prosty do zsyntetyzowania katalizator. Aby go otrzymać trzeba najpierw podgrzać izopropoksylan tytanu, który jest powszechnie używanym katalizatorem w procesie otrzymywania czystego aluminium. Zbudowane z nich tekstylia i papiery zachowują wysokie przewodnictwo nawet po serii testów mechanicznych.

Ubieralna elektronika nadal jest egzotyką w branży mobilnej i najprawdopodobniej nie ulegnie to zmianie, póki nie zostanie opracowany jednolity proces produkcji taniej technologii do zaspokajania codziennych potrzeb.

Twórcy niezwykłej technologii wykorzystującej alkoholan tytanu mają nadzieję, że pchnie ona plany budowy ubieralnej elektroniki w nowym kierunku. Zastosowań dla tego typu urządzeń nie sposób wyliczyć: od rozrywki począwszy, przez edukację, aż na medycynie skończywszy.

Reklama

Link

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: elektronika | ubieralna elektronika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy