SpaceShipTwo ma za sobą najważniejszy lot

SpaceShipTwo odbył bardzo ważny testowy lot. Czego udało się przy tym dokonać?

Statek kosmiczny SpaceShipTwo (SS2) wzniósł się w powietrzne z pomocą statku matki. Po odłączeniu wykonał pierwszy samodzielny lot z użyciem silników rakietowych. Dzięki nim udało mu się przekroczyć barierę dźwięku. SS2 ma za sobą 25 lotów testowych, ale dopiero ten był całkowicie samodzielny.

Warto zaznaczyć, że SS2 będzie wynoszony w górne warstwy atmosfery z pomocą statku matki. Dopiero po odłączeniu uda się do przestrzeni kosmicznej, gdzie pasażerowie przez kilka minut poczują na własnej skórze, co to znaczy znajdować się w stanie nieważkości. Następnie maszyna samodzielnie powróci na Ziemię.

Reklama

- To jest ważny dzień i najważniejszy pojedynczy lot naszego programu Virgin Galactic. To moment, w którym udało się nam połączyć dwa najważniejsze elementy - statek kosmiczny i jego silnik rakietowy, które do tej pory przez kilka lat testowane były osobno - powiedział Branson.

Richard Branson od miesięcy zapowiada wielką rewolucję w temacie kosmicznej turystyki. Z początkiem tego roku jego statek miał zabierać w komos pierwszych zamożnych śmiałków. Ostatecznie znacznie lepiej spisała się inna prywatna firma - SpaceX.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SpaceShipTwo | Virgin Galactic | loty w kosmos | statek kosmiczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama