Reklama

Stworzono prawdziwą "pelerynkę nietykalności"

Inżynierowie z Karlsruhe Institute of Technology (KIT) stworzyli pierwszą na świecie "pelerynkę nietykalności", która skrywa obiekty przed zmysłem dotyku.

Urządzenie zostało stworzone z metamateriału, czyli substancji, którego właściwości zależą od jej struktury w skali cząsteczkowej i większej niż cząsteczkowa. W praktyce jest to krystaliczna sieć składająca się z mikroskopijnych stożków, których wierzchołki stykają się ze sobą dając precyzyjnie wyliczone właściwości mechaniczne.

Wykonanego z tego materiału cylindra i umieszczonego w jego wnętrzu obiektu nie da się wykryć ani za pomocą dotyku, ani najdokładniejszych sensorów.

Nową technologię na razie należy traktować jako ciekawostkę, ale za kilka lat może pojawić się w życiu codziennym.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: inżynieria | materiały

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy