System wykryje zbrodnię, zanim ta zostanie popełniona

Być może już niebawem przestępców będzie można łapać, zanim jeszcze popełnią zbrodnię. Innowacyjny system monitoringu oparty na kamerach CCTV jest właśnie testowany w Wielkiej Brytanii.

Fightcams to nowy system kamer CCTV, który może kojarzyć się z filmem "Raport mniejszości" Stevena Spielberga. Dzięki obecności zaawansowanych algorytmów, system może zaalarmować służby porządkowe zanim jeszcze zostanie popełniona zbrodnia.

Technologia opracowana przez naukowców z Cardiff University jest na razie w fazie raczkowania, choć nadzieje z nią związane są ogromne. Teraz system może przewidzieć na podstawie ruchów danych osób, czy istnieje możliwość, by wywiązała się między nimi bójka. Zaklasyfikowanie podejrzanego jako prowodyra niebezpiecznej sytuacji skutkuje natychmiastowym zawiadomieniem odpowiednich służb.

Innowacyjny system monitoringu opracowany przez brytyjskich naukowców jest cały czas w fazie rozwoju. Trwają debaty, czy zamiar dokonania przestępstwa powinien być klasyfikowany już jako coś nieodpowiedniego. Przecież nie każda osoba z tendencją do tycia, ma nadwagę.

Przeciwnicy Fightcams uważają, że nigdy nie uda się stworzyć tak zaawansowanego systemu jak w "Raporcie mniejszości", gdyż wymagałoby to prawdziwego spoglądania w przyszłość.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kamery | zbrodnie | cctv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy