Tower Infinity będzie pierwszym niewidzialnym wieżowcem na świecie

Na obrzeżach Seulu powstanie pierwszy na świecie 450 metrowy drapacz chmur, który będzie - przynajmniej czasowo - niewidzialny gołym okiem. Architekci otrzymali już pozwolenie na rozpoczęcie budowy. Tower Infinity powstanie w niedalekim sąsiedztwie lotniska.


Jak to w ogóle możliwe? Wieżowiec oczywiście nie będzie prawdziwie niewidzialny, choć z daleka będzie sprawiał takie wrażenie. Wszystko za sprawą wyświetlaczy LED i mnóstwa kamer, które będą przesyłać obraz tego, co aktualnie znajduje się za budynkiem. Spoglądająca na wieżowiec osoba będzie zatem widziała dokładnie to, co znajduje się za nim. Trzeba przyznać, że projekt zapowiada się niezwykle ciekawie.

Budynek ma być przeznaczony do strefy rozrywkowej. Z pewnością w jego wnętrzu znajdziemy luksusowe restauracje, hotele, a także taras widokowy, z którego będzie się rozpościerał widok na Seul. Pytanie tylko, co na niewidzialny budynek powiedzą piloci lądujących nieopodal samolotów?

Do prawdziwej niewidzialności oczywiście jeszcze daleko, ale "maskowanie" wieżowca może zrobić niezłą furorę i stać się technologiczną wizytówką Seulu. Oglądając projekty Tower Infinity od razu na myśl przychodzą filmy science fiction.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo niestety, kiedy zakończy się proces budowy.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: wieżowiec | drapacz chmur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama