W przyszłości drony będą naprawiać drogi

Rozwój dronów przyczyni się do tego, iż w przyszłości zastąpią one maszyny budowalne. Jedną z możliwości, którą posiądą te sprzęty może być umiejętność naprawiania asfaltowych dróg.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii zaproponowali dość niekonwencjonalne rozwiązanie w kwestii naprawy dróg oraz infrastruktury. Phil Purnell i spółka stworzyli projekt, który pozwala na wykorzystanie dronów w celu naprawy asfaltowej jezdni. Wgniecenia oraz dziury o niewielkich rozmiarach będą mogły być naprawiane przez drony. To jeszcze jednak nie koniec.

Do naprawy, statek bezzałogowy wykorzystuje specjalną drukarkę 3D, która pozwala dostosować się do kształtu uszkodzenia na bieżąco - naukowcy chwalą się, iż dron jest w stanie łatać dziury z dokładnością co do jednego milimetra. To naprawdę imponujące.

Reklama

Warto pamiętać o tym, iż tego typu technologia pozostaje póki co w fazie konceptu - nie wiadomo czy zostanie ona wdrożona na szeroką skalę. Dzięki interakcjom ze środowiskiem przemysłowym, naukowcy wierzą jednak, że drony będą w stanie przyczynić się do zautomatyzowania niektórych prac oraz poprawią jakość infrastruktury .

Na szersze wykorzystanie dronów w kontekście opisywanych możliwości trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy