Reklama

Wielki Zderzacz Hadronów potwierdzi istnienie wszechświatów równoległych?

Wielki Zderzacze Hadronów (LHC) został niedawno udoskonalony tak, że obecnie działa z jeszcze większą energią niż wtedy, gdy szukano przy jego pomocy bozonu Higgsa. Teraz jednym z celów pracy urządzenia ma być potwierdzenie istnienia wszechświatów równoległych.

Niektórzy fizycy od dawna sugerują, że to co dzieje się w CERN w Genewie, gdzie zlokalizowano LHC, może być niebezpieczne dla Ziemi, a nawet całego wszechświata. Jest tak, ponieważ konsekwencje prowadzonych tam eksperymentów mogą być trudne do przewidzenia i potencjalnie katastrofalne.

Obecnie urządzenie usiłuje stworzyć miniaturowe czarne dziury. Jeśli to się powiedzie, może uda się też potwierdzić istnienie innych wszechświatów. Ten eksperyment szczególnie niepokoi krytyków LHC, z których wielu od dawna ostrzega, że stworzenie czarnej dziury w LHC spowoduje zniszczenie naszego wszechświata.
 
Naukowcy pracujący w CERN uspokajają, że nic takiego nam nie grozi, a celem badań prowadzonych w największym akceleratorze cząstek na świecie jest właśnie pogłębienie naszej wiedzy o fundamentach istnienia. Fizycy spodziewają się, że grawitacja może "wyciekać" do światów równoległych, a jeśli tak to miniaturowe czarne dziury mogą powstać również w LHC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje