AI trafia do schowka Windows. Co ogłosił Microsoft podczas Build 2024?

Sztuczna inteligencja ma w Windows coraz więcej zastosowań. W trakcie Build 2024 Microsoft ogłosił, że AI trafia do schowka okienek, czyli popularnej funkcji kopiuj/wklej. Jest to jedna z nowych opcji pakietu narzędzi PowerToys. Co jeszcze gigant z Redmond ogłosił podczas konferencji Build 2024?

Microsoft zorganizował w tym tygodniu konferencję Build 2024, gdzie ogłoszono całkiem sporo ciekawych nowości. Duży nacisk postawiono m.in. na sztuczną inteligencję, która za sprawą komputerów Copilot+ wejdzie na nowy poziom. Przy okazji poznaliśmy ciekawą funkcję związaną z AI dla Windows.

Reklama

Sztuczna inteligencja w schowku Windows

Funkcja kopiuj/wklej jest jedną z tych, z których na komputerach korzystamy każdego dnia. Czy działanie schowka Windows można jeszcze ulepszyć? Microsoft w trakcie konferencji Build 2024 udowodnił, że tak.

Gigant z Redmond udostępnił nową funkcję wchodzącą w skład zestawu narzędzi PowerToys dla systemu Windows 11, który umożliwia konwersję zawartości schowka w trakcie pracy. Będzie to możliwe za sprawą opcji zaawansowanego wklejania, którą wywołuje się skrótem klawiaturowym Windows + Shift + V. Następnie można dokonać konwersji czystego tekstu, markdown czy JSON. Będą też dostępne dodatkowe opcje.

Microsoft w trakcie Build 2024 ogłosił wiele nowości

Tegoroczna konferencja Build 2024 przyniosła wiele nowości. Obejmują one funkcję Copilot znaną z Windows, która otrzyma nowe funkcje. Gigant z Redmond twierdzi, że tak zwani agenci AI wkrótce będą mogli być wykorzystywani w roli wirtualnych pracowników dla prostszych zadań.

Następnie mamy niestandardowe emoji dla Microsoft Teams, które zostaną udostępnione w lipcu. Natomiast przeglądarka internetowa Microsoft Edge ułatwi oglądanie filmów w nieznanych językach. Aplikacja otrzymuje funkcję tłumaczenia wideo w czasie rzeczywistym, która została oparta na sztucznej inteligencji. Na początku użytkownicy dostaną do dyspozycji tylko kilka języków (na liście nie ma polskiego), ale z czasem ma pojawić się więcej. Funkcja ma działać z filmami z YouTube'a oraz LinkedIn. Kolejne platformy zostaną objęte wsparciem w późniejszym terminie.

Microsoft zaprezentował również komputer Snapdragon Dev Kit dla Windows. Maszyna jest niewielka i przypomina Maca Mini. Pod obudową skrywa czip Snapdragon Elite X, który jest wspomagany przez 32 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono dysk SSD o pojemności 512 GB. Cena została ustalona na 899 dolarów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | schowek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama