Reklama

Bilety na imprezy kodowane w dłoni od Amazonu. Przyszłość jest już dziś

W czasach pandemii, jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe technologie, których ideą jest szybsza i skuteczniejsza identyfikacja ludzi. Amazon stworzył jeden z takich systemów, który może podbić całą planetę.

Chodzi tutaj o technologię Amazon One. Jest to innowacyjny system uwierzytelniania tożsamości, dzięki biometrycznej technologii skanowania i rozpoznawania wnętrza dłoni. Koncern chce spopularyzować swoje rozwiązanie na całym świecie.

Do tej pory z Amazon One można było skorzystać w 60 wybranych sklepach firmy w Stanach Zjednoczonych, ale teraz terminale weryfikujące tożsamość mają zacząć pojawiać się na bramkach wejściowych do obiektów kultury i na imprezy masowe. Dzięki tej technologii, uczestnicy nie będą musieli mieć przy sobie tradycyjnych biletów, smartfonów, dokumentów czy kart płatniczych.

Reklama

Szybkie i bezproblemowe wejście umożliwi im tylko skan dłoni. Amazon podaje, że taka technologia biometryczna jest znacznie bezpieczniejsza od zwykłego skanowania linii papilarnych, ponieważ je można łatwi podrobić np. za pomocą drukarek 3D. Tymczasem nie ma możliwości podrobienia układu krwionośnego i całego wnętrza dłoni.

Aby skorzystać z tego dobrodziejstwa, wystarczy powiązać swoją kartę płatniczą z AXS Mobile ID i podczas pierwszego wejścia do obiektów, poddać się skanowaniu dłoni, a najlepiej obu. Od tej chwili możemy swobodnie robić zakupy w sklepach Amazon Go i niebawem wchodzić na wydarzenia tylko skanując swoją dłoń.

Chrzest Amazon One odbędzie się wkrótce w amfiteatrze Red Rocks w Denver w stanie Kolorado, ale już planowane są nowe wydarzenia organizowane z pomocą tej technologii. W projekt zaangażowana jest firma AXS i AEG.

Źródło: GeekWeek.pl/Amazon / Fot. Amazon/Pexels

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy