Deep Nostalgia ożywi fotografie Waszych bliskich za pomocą sztucznej inteligencji

Technologie sztucznej inteligencji, takie jak DeepFake, mogą wyrządzić wiele złego, ale równie dobrze mogą posłużyć do ożywienia bliskich, których nie ma już z nami, i przywołać miłe wspomnienia.

Deep Nostalgia ożywi fotografie Waszych bliskich za pomocą sztucznej inteligencji
Deep Nostalgia ożywi fotografie Waszych bliskich za pomocą sztucznej inteligencjiGeekweek - import

Serwis MyHeritage, znany na świecie z możliwości tworzenia drzewa genealogicznego, udostępnił w ramach testów bardzo ciekawe narzędzie napędzane algorytmami sztucznej inteligencji o nazwie Deep Nostalgia. W kilka sekund potrafi ono zmienić zwykłe, stare zdjęcie dowolnej osoby w ożywioną animację.

Nowa funkcja została ciepło przyjęta, ale trzeba przyznać, że nie jest doskonała. Przed programistami pozostało jeszcze sporo pracy, by ją dopracować. Często przetworzone fotografie poruszają się w bardzo nienaturalny sposób, a nawet mogą zmienić się w potworki. Może to dla wielu być nieakceptowalne lub niesmaczne, gdy ożywiana jest osoba, której już nie ma na tym świecie.

Tak czy inaczej, sztuczna inteligencja Deep Nostalgia bezustannie uczy się, gdy otrzymuje do przetworzenia kolejne fotografie, zatem warto je tam umieszczać, bo wraz z nimi algorytm będzie stawał się coraz lepszy w swoich fachu. Rejestracja w serwisie jest dość prosta, bo za pomocą konta na Facebooku lub Google.

Pomysłów na ożywienie nieżyjących ludzi lub nigdy nie istniejących jest bardzo wiele. Wszystkie projekty realizowane są przez największe koncerny technologiczne świata. Możemy spodziewać się, że w tej dekadzie naszym światem jeszcze bardziej zawładnie realistyczna fikcja. Takie technologie przygotowuje Facebook czy Samsung. W największym serwisie społecznościowym świata będzie można przenieść się do obiektów lub wydarzeń ze swojego dzieciństwa (), a Samsung opracował awatary, które będą naszymi przyjaciółmi ().

Źródło: GeekWeek.pl/MyHeritage / Fot. MyHeritage

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas