Elon Musk przyleci do Polski. W planach nietypowa wizyta

Jak podaje portal mycompanypolska.pl, w przyszłym tygodniu Elon Musk przyleci do Polski. Wizyta miliardera w naszym kraju ma być organizowana przez European Jewish Assosciation, a całość związana jest z zarzutami, jakie w ostatnim czasie są wysuwane wobec platformy X (dawniej Twitter).

Elon Musk przyleci do Polski?

Już 22 stycznia Elon Musk ma przylecieć do Krakowa, gdzie zacznie swoją wizytę w Polsce. Według nieoficjalnych doniesień ze strony mycompanypolska.pl wizyta miliardera nad Wisłą ma być organizowana przez European Jewish Assosciation i jest związana z poważnymi zarzutami o antysemityzm, które są kierowane przeciwko platformie społecznościowej X.

W sieci pojawił się już przybliżony plan wizyty. Musk ma przylecieć do Polski w przyszły poniedziałek, a już następnego dnia, czyli 23 stycznia ma nastąpić wizyta miliardera w muzeum Auschwitz-Birkenau. Możliwe, że zaraz po przybyciu do naszego kraju Elon Musk spotka się z ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gawkowskim. Obecnie trwać mają prace rządu nad zorganizowaniem spotkania z CEO platformy X, choć informacja ta nie znalazła jeszcze potwierdzenia. Michał Gramatyka z ministerstwa cyfryzacji przyznał w rozmowie z Geekweekiem, że nic mu na temat wizyty nie wiadomo.

Reklama

X a antysemityzm

Wizyta Muska w muzeum Auschwitz-Birkenau może wynikać z wymiany zdań między miliarderem a rabinem i przewodniczącym EJA, Menachem Margolinem sprzed kilku miesięcy. Wówczas zaprosił on Elona Muska do odwiedzenia muzeum, a ten na propozycję przystał. Czy Musk faktycznie odwiedzi muzeum? Oto zapytałem rzecznika obiektu:

Portal X, którego właścicielem jest Musk, już od jakiegoś czasu jest atakowany za rzekome przejawy antysemityzmu. Miliarder poparł w jednej dyskusji skrajne i kontrowersyjne wypowiedzi pewnego użytkownika na temat społeczności żydowskiej. Działanie Muska spotkało się z dużym oburzeniem, przez co Musk próbował się z tego wycofać, jednak bezskutecznie. Wielu reklamodawców zrezygnowało z reklamowania się na portalu. Decyzja ta została w niewybredny sposób skomentowana przez Muska podczas jednego z wywiadów.

Wizyta w Polsce oczyszczeniem wizerunku?

W przyszłym tygodniu od 22 do 23 stycznia w Krakowie trwać będzie międzynarodowa konferencja organizowana przez European Jewish Assosciation, która poświęcona zostanie tematyce antysemityzmu.

Wizyta Elona Muska w Polsce ma być sposobem miliardera na odcięcie się jego i zarządzanej platformy społecznościowej X od zarzutów o zachowania i poglądy natury antysemickiej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Twitter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy