Fenomen w Chinach. Taksówki zaczęły jeździć bez kierowców. Jest nagranie

W Chinach można już podróżować w pełni autonomicznymi taksówkami, na pokładach których nie ma kierowców. Tak wygląda przyszłość rozwoju nowoczesnych miast.

W Chinach można już podróżować w pełni autonomicznymi taksówkami, na pokładach których nie ma kierowców. Tak wygląda przyszłość rozwoju nowoczesnych miast.
Autonomiczne taksówki od Baidu w Chinach /Baidu /Twitter

W dwóch chińskich metropoliach na drogi właśnie wyjechały w pełni autonomiczne taksówki. Mieszkańcy i turyści zwiedzający Wuhan i Chongqin mogą w pełni bezpieczny sposób przemieszczać się po miastach i nie obawiać się, że mogą paść ofiarą ataku kierowcy-przestępcy.

Autonomiczne pojazdy dostarczył chiński koncern technologiczny Baidu. Inżynierowie od lat testują takie rozwiązania. Teraz nadszedł najwyższy czas na uczynienie z nich praktycznego użytku z myślą o zwiększeniu komfortu podróży po miastach.

Autonomiczne taksówki Apollo Go w chińskich miastach

Na dobry początek w obu miastach pojawiło się po pięć autonomicznych pojazdów Apollo Go. Według informacji władz, taksówki w Wuhan kursują na obszarze 13 kilometrów kwadratowych w godzinach od 7:00 do 17:00. Tymczasem w Chongqing jest to już 26 kilometrów kwadratowych, a godziny przejazdu są możliwe pomiędzy 9:00 a 16:30.

Reklama

Koncern Baidu stawia na autonomiczne taksówki

Przy okazji tematu giganta Baidu nie można nie wspomnieć, że autonomiczne taksówki to swoiste centra rozrywki na czterech kołach. Do dyspozycji pasażerów są duże multimedialne ekrany, na których można przeglądać odmęty globalnej sieci czy obejrzeć dobre filmy czy seriale.

Oczywiście same pojazdy Apollo Go to również cuda technologii. Zostały one wyposażone w systemy 5. poziomu autonomicznej jazdy, a na ich pokładach znajdują się kamery, czujniki i radary komunikujące się z komputerami pokładowymi i centrum operacyjnym za pomocą sieci 5G.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baidu | technologia | 5G
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama