Ile dać w kopercie na komunię? Specjalny kalkulator

Okres komunijny to czas, w którym wiele osób musi szykować portfele. Niektórzy sami kupują podarunki, a inni preferują sprezentowanie gotówki w kopercie. Nierzadko problemem jest to, ile konkretnie pieniędzy należałoby do niej włożyć. Z pomocą przychodzi dość specyficzny kalkulator, który wesprze nas w podjęciu decyzji.

Ile dać na komunię 2024?

Osoby zaproszone na komunię często zastanawiają się, ile pieniędzy powinno się włożyć do koperty. Wiele zależy od pokrewieństwa. Zazwyczaj dalsza rodzina daje na komunię około 200-300 zł, a bliższa 400-600 zł. Prawdopodobnie najwięcej pieniędzy w prezencie wręczają rodzice oraz rodzice chrzestni – nierzadko kwoty przekraczają 1000-2000 zł. 

Co w sytuacji, gdy nie wiemy, ile konkretnie włożyć do koperty na komunię 2024? Z pomocą może przyjść dość specyficzny kalkulator kopert komunijnych stworzony przez Szymona Żurawskiego z ASZdziennika oraz Marię Kluziak.  

Reklama

Kalkulator kopert komunijnych. Sprawdź, ile włożyć do koperty

Kalkulator kopert komunijnych (dostępny w tym miejscu) to ciekawe narzędzie, lecz warto pamiętać, że ma ono charakter głównie satyryczny. Jednak biorąc pod uwagę dużą liczbę zawartych w nim czynników, może on stanowić pewną formę pomocy w oszacowaniu ostatecznej kwoty prezentu. Aby kalkulator mógł ją obliczyć, należy odpowiedzieć na pytania uszeregowane w czterech kategoriach

  • relacje z dzieckiem i rodziną; 
  • inni goście; 
  • podczas przyjęcia; 
  • inne. 

Parametry brane pod uwagę do oszacowania komunijnej koperty są naprawdę zróżnicowane, a niektóre wręcz kuriozalne. W poszczególnych rubryczkach należy odpowiedzieć na pytania, takie jak to, ile niechcianych rad wychowawczych chcemy udzielać, ile godzin spędzimy na przyjęciu, czy pożyczyliśmy kiedyś rodzicom dziecka jakieś pieniądze i jaka jest szansa, że za 10 lat nadal będziemy utrzymywać z nimi kontakt.

Kalkulator uwzględnia również takie czynniki jak liczba pielgrzymek w życiu, liczbę dań z truskawkami na przyjęciu czy liczbę dram, które na nim wybuchną. Same pytania potwierdzają to, że narzędzie faktycznie powstało w celach humorystycznych i podczas korzystania z niego można się solidnie pośmiać.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy