Jak działają rękawiczki dotykowe do smartfona? Zimowy niezbędnik

Za oknem coraz niższe temperatury, co oznacza powrót odwiecznego zimowego problemu, czyli obsługi smartfona na świeżym powietrzu. Ale nie dla osób, które zaopatrzą się w rękawiczki do ekranów dotykowych, które pozwalają na obsługę wyświetlacza bez zmarzniętych dłoni. Jak to działa?

  • Niskie temperatury i pierwszy śnieg za oknem oznaczają tylko jedno - idzie zima, a razem z nią problemy typu skrobanie szyb samochodowych, oblodzone chodniki i problemy z obsługą smartfona.
  • Współczesne ekrany dotykowe to technologia pojemnościowa, która w odróżnieniu od starszej wykrywającej nacisk, nie pozwala na obsługę w klasycznych rękawiczkach, więc odebranie połączenia czy sprawdzenie czegoś w internecie oznacza konieczność ich zdjęcia.
  • Na szczęście istnieje sposób, by ręce nie marzły podczas obsługi ekranu dotykowego zimą, a mowa o specjalnych rękawiczkach do smartfonów.

Reklama

Rękawiczki zimowe do smartfona. Jak działają?

Od ekranów dotykowych nie ma ucieczki, codziennie korzystamy ze smartfonów, tabletów, paneli dotykowych w kasach samoobsługowych, bankomatach czy biletomatach - ich obsługa jesienią i zimą bywa jednak problematyczna, bo musimy w tym celu zdjąć rękawiczki. A przynajmniej te klasyczne, więc jeśli chcemy pozbyć się tego kłopotu, warto sięgnąć po specjalne rękawiczki do ekranów dotykowych.

Tak jak wspomnieliśmy, współczesne ekrany dotykowe oparte są o technologię pojemnościową, która reaguje tylko na dotknięcie palcem albo materiałem przewodzącym prąd, a klasyczne rękawiczki pełnią rolę izolatora, dlatego nie działają.

W związku z tym potrzebujemy rękawiczek wyposażonych w specjalne metalowe włókna (najczęściej miedź lub srebro), które przewodzą impulsy elektryczne - to właśnie zimowe rękawiczki do smartfona.

Rękawiczki dotykowe damskie czy męskie?

Jeszcze kilka lat temu wybór na rynku rękawiczek do smartfonów był bardzo ograniczony, ale obecnie znajdziemy modele damskie, męski i uniwersalne, wykonane z różnych materiałów i w wielu wzorach. Warto bowiem pamiętać, że nie całe rękawiczki zimowe do smartfona wykonane są z metalowych włókien - te są jedynie dodatkiem umieszczonym zazwyczaj na dwóch używanych najczęściej do obsługi ekranu palcach, czyli kciuku i palcu wskazującym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rękawiczki | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy