Jak odzyskać konto na Facebooku po wielkiej awarii?

Niedawna awaria Facebooka wywołała spore poruszenie wśród wielu osób. Użytkownicy tego portalu zostali wylogowani ze swoich kont i nie mogli zalogować się na nie z powrotem. Problem został rozwiązany po kilku godzinach. Jednak niektóre osoby nadal nie mogą odzyskać dostępu do swojego konta. Czy da się coś z tym zrobić?

Nie mogę zalogować się do Facebooka po awarii

We wtorek 5 marca, krótko po godzinie 16:00, tysiące użytkowników Facebooka zaczęło zgłaszać problemy z dostępem do strony. W przeciągu kilkunastu minut liczba zgłoszeń w serwisie Downdetector przekroczyła 80 tys. Niedługo później było to już 300 tys. Użytkownicy zostali masowo wylogowani ze swoich kont i nie mogli zalogować się na nie z powrotem. Nie działała również funkcja resetowania hasła.  

Reklama

Awaria miała charakter globalny i dotknęła nie tylko Facebooka, ale również Messengera i Instagrama. Problem został rozwiązany około godziny 17:30. Jednak do tej pory wielu użytkowników nie może zalogować się na swoje konta. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Jak odzyskać Messengera i hasło do Facebooka?

Problem z zalogowaniem się do Facebooka po awarii może doskwierać osobom, które nie pamiętają swoich haseł, a zostały wylogowane. Co więcej, z niektórych doniesień wynika, że odzyskanie dostępu jest utrudnione także u użytkowników, którzy logowali się za pomocą uwierzytelnienia dwuetapowego (hasło + kod SMS). W ich przypadku kody SMS (zarówno do zresetowania hasła, jak i logowania dwuetapowego) nie przychodzą bądź nie działają. Czasami wyskakuje również komunikat o błędzie w wysłaniu rzeczonego kodu i prośbie o późniejszym ponowieniu próby.

Problem dotyczy również Messengera, ponieważ w trakcie awarii wiele osób zostało wylogowanych również z tej aplikacji. A zatem, co robić, aby odzyskać dostęp do swoich kont społecznościowych? Prawdopodobnie pozostaje jedynie czekać. Skala problemu z pewnością nie pozostała niezauważona przez pracowników Facebooka, wobec czego powinni oni pracować nad jego rozwiązaniem. Można co jakiś czas próbować się zalogować bądź zresetować hasło – niektórym użytkownikom już teraz się to udaje.

Warto jednocześnie pamiętać o tym, by nie ufać nieznajomym stronom, które oferują pomoc w odzyskaniu konta. W przeciwnym razie dość łatwo stać się ofiarą phishingu. Cyberprzestępcy tylko czekają na to, by w ten sposób ukraść dane logowania niczego niespodziewających się użytkowników, którzy chcą tylko zalogować się na swojego Facebooka.  

Polecamy na Antyweb: Koniec umów na czas nieokreślony. Dwóch operatorów ma plan

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy