Jak przenieść kontakty z iPhone'a na Androida? Prosty sposób

Kupno nowego telefonu to dużo radości, ale i pracy przy przenoszeniu danych. W tym celu wykorzystamy kabel i specjalny program lub funkcje systemowe - nawet, jeżeli zmieniamy system operacyjny. A jak przenieść kontakty? Dzisiaj rzucimy okiem na przenosiny kontaktów z iPhone'a na Androida.

Przenoszenie kontaktów - konto Google

Aby przenieść kontakty z iPhone'a na Androida, możemy wykorzystać konto Google. Usługi tej firmy są dostępne zarówno na Androidzie, jak i iOS. Wystarczy, że korzystając z iPhone'a zalogujemy się na konto Google, a później taką samą czynność wykonamy na Androidzie. Jak przenieść swoje kontakty z jednego telefonu na inny? Zamiana telefonu na nowy to wiele pytań.

W pierwszej kolejności musimy wykonać synchronizację kontaktów z iPhone'a z kontem Google. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, a następnie otwieramy zakładkę Kontakty. Do dostępnych kont dodajemy konto Google i włączamy synchronizację. Możemy teraz uruchomić aplikację Kontakty, a synchronizacja rozpocznie się automatycznie.

Reklama

Jest to w zasadzie najprostsza i najszybsza metoda na przenoszenie kontaktów z iPhone'a na Androida. Wykorzystamy w tym celu konto Google, które na nowym telefonie i tak się nam przyda - zalogujemy się na nie zaraz po uruchomieniu telefonu. Większość z nas korzysta z poczty Gmail lub Dokumentów Google, przez co cała procedura odbędzie się szybko i bezproblemowo.

Zobacz: Jak przenieść dane ze starego telefonu na nowy?

Wyślij kontakty mailem

Alternatywna metoda to wysłanie kontaktów z iPhone'a na Android poprzez wiadomość email. Nie chodzi jednak o ręczne spisywanie wszystkich numerów i skrzętne zapisywanie ich w wiadomości. Wystarczy pobrać na telefon z iOS specjalną apkę o nazwie My Contacts Backup. Jej działanie jest całkiem intuicyjne. Zbierzemy przy jej pomocy wszystkie nasze kontakty w formie jednego pliku CSV lub VCF.

Jak łatwo się domyślić, odpowiednio sformatowany plik wysyłamy mailem na własny adres i otwieramy plik na urządzeniu z Androidem. System na pewno zapyta nas o to, w jaki sposób chcemy otworzyć plik. Wystarczy wybrać Telefon, a synchronizacja kontaktów z pliku powinna odbyć się automatycznie. Całość jest bardzo prosta.

Przenoszenie danych z iPhone'a na Androida

Nie tylko kontakty możemy przenieść po zmianie telefonu. To samo tyczy się zapisanych danych. Najprostszym sposobem na zrobienie tego jest połączenie kablem obydwu urządzeń - tak, metoda zadziała rónież w przypadku iPhone'a i Androida. Po uruchomieniu nowego telefonu z systemem Google zostaniemy zapytani, czy chcemy dokonać takich przenosiń.

Zobacz: Przesiadka z iOS na Androida

Skopiowane zostaną nasze dane, w tym zdjęcia czy filmy (o ile nie były zapisane w chmurze). Aplikacje, o ile są dostępne na Androidzie, zostaną też automatycznie pobrane. Pozostaje nam tylko zalogować się do swoich kont, a nowy telefon będzie gotowy do pracy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Android | Apple | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy