Klawiatura SwiftKey wraca na iOS. Niespodzianka dla posiadaczy iPhone’ów!

Pośród osób korzystających z telefonów od Apple można było znaleźć wielu fanów klawiatury SwiftKey. Ta niedawno zniknęła z systemu iOS, aby teraz w zaskakujący sposób powrócić na popularne smartfony. Dlaczego klawiatura SwiftKey budzi tyle pozytywnych emocji?

Klawiatura SwiftKey powraca

Klawiatura od Microsoftu skradła serca użytkowników smartfonów na całym świecie. Po raz pierwszy klawiatura w formie aplikacji trafiła na rynek w 2010, kiedy to z oprogramowania mogli skorzystać posiadacze telefonów z Androidem. Na urządzenia z systemem iOS SwiftKey trafił we wrześniu 2014 roku.

Od tego czasu aplikacja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Dla wielu posiadaczy smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka stanowiła idealny substytut klawiatury systemowej, która w przypadku iPhone’ów nie cieszy się renomą.

Reklama

Wśród zalet SwiftKey wymienia się bardzo sprawne uczenie się tak słów używanych przez użytkownika, jak i bardzo dobre podpowiadanie tekstu podczas wprowadzania. SwiftKey z czasem zaczyna naśladować nasz styl pisania, przez co system podpowiedzi jest naprawdę użyteczny i ułatwia wprowadzanie tekstu.

SwiftKey usunięty z AppStore, ale powraca

Zgodnie z informacją podaną przez Microsoft, 5 października firma zakończyła wspieranie aplikacji SwiftKey na urządzenia z systemem iOS. Oznaczało to, że popularna klawiatura kończy swój żywot, a jej dotychczasowi użytkownicy będą musieli znaleźć nową apkę, lub powrócić do korzystania z klawiatury systemowej w swoim telefonie iPhone.

Kolejne zaskoczenie wywołał nagły powrót SwiftKey do AppStore 19 listopada. Odbyło się to z zaskoczenia, gdyż taki zwrot akcji nie był nigdzie zapowiadany. Czyżby Microsoft wysłuchał wiele głosów proszących o dalsze wspieranie aplikacji? Na to wychodzi. W podjęciu takiej decyzji kluczowe okazały się jednogłośne opinie społeczności, co potwierdziła Caitlin Roulston z Microsoftu.

Najlepsza klawiatura na iOS?

SwitchKey na AppStore jest do pobrania w swojej najnowszej, bo datowanej na lato 2021 wersji. Aplikacja może poszczycić się dobrą średnią ocen, wynoszącą 4,6, oraz całą masą pozytywnych opinii. Użytkownicy zwracają szczególną uwagę na wygodę i poprawność działania niesystemowej klawiatury.

To jednak niejedyna darmowa klawiatura na iOS, z której mogą korzystać użytkownicy smartfonów i tabletów od Apple. Popularnością (choć gorszymi ocenami), cieszy się również Gboard od Google, czy Grammarly.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Microsoft | iPhone | iOS | iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy