Limit płatności zbliżeniowych kartą wzrośnie do 100 złotych, bez podawania kodu PIN

Polacy pokochali płatności bezgotówkowe, a obecnie największą popularnością w naszym kraju cieszą się transakcje zbliżeniowe. Pod tym względem jesteśmy liderami w całej Europie.

Niemal 80 procent wszystkich transakcji kartami w Polsce to płatności zbliżeniowe. Polacy płacą w ten sposób 20 razy częściej od Niemców.
Od ponad 10 lat można w ten sposób płacić za zakupy do wartości 50 złotych. Powyżej tej sumy trzeba już dla bezpieczeństwa wpisać kod PIN.

Visa i MasterCard postanowiły ułatwić życie swoim klientom i złożyły wniosek do Narodowego Banku Polskiego o podwyższenie „zbliżeniowej” kwoty do 100 złotych. NBP właśnie wyraził zgodę na taki krok, tak więc już na początku 2019 roku będziecie mogli dokonywać większych zakupów bez zawracania sobie głowy PIN-em.

Reklama

„Popularność technologii zbliżeniowej to nie tylko dowód na otwartość polskich konsumentów na innowacje. To także nasza przepustka do świata płatności w pełni cyfrowych. Zgodnie z raportami branżowymi zbliżeniowo smartfonem płaci już ponad milion Polaków. Technologia zbliżeniowa staje się też standardem wygodnych i bezpiecznych transakcji urządzeniami elektronicznymi, takimi jak na przykład inteligentne zegarki czy inne wearables. Podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł sprawi, że technologia zbliżeniowa stanie się jeszcze wygodniejsza i powszechniejsza, przyspieszając tę ewolucję w kierunku cyfrowości. Sądzimy, że polski rynek jest wystarczająco dojrzały i gotowy na tę zmianę” – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama