Malta pierwsza na świecie zalegalizuje giełdę opartą na technologii Blockchain

Technologia Blockchain podbija świat. Niebawem wszyscy giganci internetowi będą korzystać z jej dobrodziejstw. Malta planuje stworzyć na niej pierwszą giełdę papierów wartościowych.

O takich planach poinformował maltański rząd, który już nawiązał współpracę z firmami Neufund i Binance, tworzącymi jedne z największych na świecie giełd opartych na technologii Blockchain. Celem jest pierwsza w historii oficjalna giełda papierów wartościowych, która będzie siecią rozproszoną po całej planecie, a nie tylko w ramach kraju, jak ma to miejsce obecnie.

Transakcje będą dokonywane za pośrednictwem tokenów akcyjnych, które będą reprezentowały procentową własność startupu, czyli jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych giełd. Bezpieczeństwo transakcji będzie zapewniać technologia Blockchain, czyli zdecentralizowany system magazynowania danych, który jest w tej chwili najbezpieczniejszym na świecie.

Reklama

Malta pierwsza na świecie stworzy giełdę opartą na technologii Blockchain. Fot. Pexels.

Maltański projekt ma być pierwszą w historii giełdą papierów wartościowych opartą na tokenach i regulowaną przez rządową komisję papierów wartościowych. Pozwoli to wypełnić istniejącą lukę na giełdach i zwiększyć handel tokenami do wartości 1 biliona dolarów do 2020 roku.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Pexels

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy