Microsoft i Google zadają potężny cios Rosjanom. Chodzi o zbrodnie wojenne

Google i Microsoft zapowiadają ogromne wsparcie dla władz Ukrainy i samych obywateli i jednocześnie pomocą walczyć z rosyjską agresją u naszego wschodniego sąsiada.

Google i Microsoft zapowiadają ogromne wsparcie dla władz Ukrainy i samych obywateli i jednocześnie pomocą walczyć z rosyjską agresją u naszego wschodniego sąsiada.
Google i Microsoft pomogą Ukrainie walczyć z rosyjską okupacją /123RF/PICSEL

Rosjanie znienawidzą Google i Microsoft. Władze obu koncernów zapowiedziały największą pomoc od czasu wybuchu wojny. To wszystko w związku z trwającym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Microsoft jako jedna z pierwszych firm wycofała się z Rosji po jej ataku na Ukrainę.

Władze właśnie zapewniły ukraiński rząd, że nie pozostawią zarówno ich, jak i obywateli samych sobie. W najbliższym czasie wesprą walkę z Rosją kwotą nawet 250 milionów dolarów

Microsoft pozwoli dokumentować zbrodnie wojenne Rosjan

W ramach pomocy, służby będą mogły korzystać z ogromnej bazy danych koncernu, w tym technologii chmurowych i uczenia maszynowego w celach dokumentowania rosyjskich zbrodni dokonywanych na terytorium Ukrainy. Dodatkowo Xbox już nie będzie dostępny w Rosji, a jego nową główną siedzibą w tej części świata będzie Kijów. U naszego sąsiada mają być dostępne usługi Xbox Live i Xbox Store w wersji ukraińskiej.

Reklama

Google wesprze ukraińskich uczniów i nauczycieli

Tymczasem Google zapowiedziało przekazanie na dobry początek 43 tysięcy Chromebooków nauczycielom, dzięki którym będą oni mogli mieć stały kontakt ze swoimi uczniami w warunkach nauczania zdalnego. Gigant zapewni też dostęp do usług Chrome Enterprise i Google Workspace dla Edukacji.

Nie zabraknie również stworzenia specjalistycznych poradników bardzo przydatnych do nauczania zdalnego przy wykorzystaniu technologii internetowych oferowanych przez Google. Co ciekawe, YouTube Learning teraz jest dostępne również w języku ukraińskim. Wszystkie systemy pomogą uczniom w pełni wykorzystać potencjał najnowszych technologii dla lepszej edukacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | technologia | Microsoft | Sztuczna inteligencja | zbrodnie wojenne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama