Microsoft zaprezentuje swój ChatGPT w pakiecie Office

Microsoft intensywnie eksperymentuje z technologiami sztucznej inteligencji. Gigant zapowiada prezentację swojej wersji popularnego ChatGPT w kultowych aplikacjach pakietu Office.

Microsoft intensywnie eksperymentuje z technologiami sztucznej inteligencji. Gigant zapowiada prezentację swojej wersji popularnego ChatGPT w kultowych aplikacjach pakietu Office.
Microsoft zaprezentuje swój ChatGPT w pakiecie Office /123RF/PICSEL

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu, ujawnił swoje wielkie plany związane z wykorzystaniem potęgi technologii sztucznej inteligencji w aplikacjach Office. Word, PowerPoint i Outlook mają stać się niezwykle funkcjonalne i dosłownie prowadzić za rękę użytkowników.

Wizja Microsoftu dotycząca Office jest pokłosiem ogłoszenia i zademonstrowania kilka dni temu swojego modelu o nazwie Prometheus napędzającego nową wersję wyszukiwarki Bing. Prometheus to zaawansowany system sztucznej inteligencji, który jak nigdy dotąd stara się przewidzieć potrzeby użytkowników i serwować wyniki najbardziej dopasowane do ich preferencji.

Reklama

Microsoft sięga po sztuczną inteligencją dla pakietu Office

Serwis The Verge twierdzi, powołując się na swoich informatorów, że gigant technologiczny przygotowuje się do prezentacji planów dotyczących zwiększenia produktywności i integracji systemów sztucznej inteligencji OpenAI i modelu Prometheus w swoich programach biurowych. Więcej szczegółów na ten temat ma pojawić się za kilka tygodni. Jest wielce prawdopodobne, że może być to połowa marca.

Tymczasem z przecieków wynika, że Microsoft zaimplementował modele GPT w wersji 4.0 od OpenAI w programie Outlook, aby nie tylko przyspieszyć wyszukiwanie wiadomości mail po słowach kluczowych, ale również lepiej organizować informacje w skrzynkach. Podobnie ma być w przypadku Worda. Sztuczna inteligencja pomoże szybciej pisać dokumenty i bezustannie dbać o ich poprawność językową.

Najnowsza wersja ChatGPT w Office i wyszukiwarce Bing

W przypadku programu PowerPoint, system SI będzie automatycznie generował tabele i wykresy we współpracy z treściami wyświetlanymi np. za pomocą wyszukiwarki Bing. Cały pakiet Office napędzany algorytmami znanymi z ChatGPT, pozwoli przyspieszyć i ułatwić pracę biurową.

Najbardziej odczują to agencje reklamowe, które będą mogły tworzyć lepszej jakości oferty reklamowe dla swoich klientów i generować je w sposób masowy przy niskich nakładach finansowych.

Nacisk Nadelli na sztuczną inteligencję w produktach Microsoft jest napędzany reakcją konsumentów na ChatGPT. Analitycy z UBS szacują, że ChatGPT osiągnął 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie po zaledwie dwóch miesiącach od prezentacji. Ponad milion osób zapisało się na listę oczekujących Bing w ciągu 48 godzin, a Bing był trzecią najpopularniejszą aplikacją w App Store w USA od czwartku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ChatGPT | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy