Chiński gigant buduje swoją wersję systemu ChatGPT. Będzie wojna

Niesamowite możliwości ChatGPT sprawiły, że giganci technologiczni z całego świata zaczęli rywalizować ze sobą o budowę własnej wersji systemu, który zdetronizuje konkurencję i pozwoli im zawładnąć całym światem.

Niesamowite możliwości ChatGPT sprawiły, że giganci technologiczni z całego świata zaczęli rywalizować ze sobą o budowę własnej wersji systemu, który zdetronizuje konkurencję i pozwoli im zawładnąć całym światem.
Chiński gigant Alibaba buduje swoją wersję systemu ChatGPT /123RF/PICSEL

Technologie sztucznej inteligencji rozwijają się w szalonym tempie. Prezentacja ChatGPT przez firmę OpenAI pokazała, że w systemach SI drzemie gigantyczny potencjał, który może odmienić nie do poznania nasze codzienne życie. Google tak bardzo przestraszyło się ChatGPT, że postanowiło stworzyć swój system tego typu.

Teraz dochodzą do nas wieści, że również chiński gigant nie pozostaje bierny w tej kwestii i również chce powalczyć o przyszłość swojego rozwoju związane ze sztuczną inteligencją. Alibaba informuje, że zamierza zbudować odpowiednik ChatGPT i zintegrować go ze swoją autorską platformą komunikacyjną DingTalk.

Reklama

Chińska Alibaba tworzy swoją wersję ChatGPT

Na razie koncern nie ujawnia większej ilości informacji na temat swojego systemu SI, ale z przecieków dowiadujemy się, że zaawansowana wersja programu już została udostępniona zaprzyjaźnionym testerom, którzy mają w praktyce sprawić jej możliwości.

Co ciekawe, Alibaba nie jest jedyna w Państwie Środka. Informatorzy z Chin ujawnili, że również JD.com rozpoczął prace przy takim systemie. Analitycy uważają, że giganci muszą inwestować w technologie SI, bo to przyszłość. Bez nich ich programy nie będą mogły podbić rynku.

ChatGPT zdetronizuje wyszukiwarkę Google?

Bardzo dobrze przekonało się o tym Google. Wyszukiwarka tego koncernu przy możliwościach ChatGPT to technologia sprzed 10 lat. System OpenAI podaje niemal natychmiast odpowiedź na interesujące nas pytanie, tymczasem wyszukiwarka podaje mnóstwo linków do często kompletnie bezwartościowych treści.

W przypadku wyszukiwania treści na smartfonach, kluczowym elementem jest jak najprostszy interfejs i dogodny dla użytkownika system serwowania wyników. W przypadku ChatGPT bardziej szybko i czytelnie się nie da, a w dodatku wszystkie wyniki może nam lektor przeczytać w dowolnym języku. To wszystko brzmi jak baza do budowy globalnej świadomości, do której będzie miał dostęp każdy zainteresowany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ChatGPT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama