Na tym wydarzeniu musisz być. Gdańsk stolicą technologii

Kto stoi w miejscu, ten się cofa - a do rozwoju niezbędne jest pogłębianie wiedzy, czerpanie z doświadczeń innych i nie tylko. Miłośnicy oraz pasjonaci technologii powinni już teraz zarezerwować sobie 22 i 23 maja, bo właśnie w tych dniach Gdańsk stanie się prawdziwą stolicą świata technologii, cyfryzacji, biznesu i nie tylko.

Już w tym miesiącu, a konkretniej od 22 do 23 maja Gdańsk stanie się europejską stolicą cyfrowego świata i nowych technologii. W ramach wydarzenia Infoshare 2024 spotkają się wybitni eksperci, twórcy oprogramowania, inwestorzy, marketerzy i tysiące innych osób, które poszukują odpowiedniej platformy do komunikowania się, budowania sieci kontaktów i współprac czy rozwoju. Tegoroczna edycja wydarzenia została podzielona na 8 etapów:

Reklama
  • Inspiracja
  • Wzrost
  • Trendy deweloperskie
  • Architektura deweloperska
  • Dev Code
  • Marketing
  • Liderzy
  • DataMass

Na liście prelegentów i uczestników znajdziemy setki uznanych nazwisk ze świata biznesu i nowych technologii. Wśród praktyków nie brakuje osób mogących pochwalić się znakomitym dorobkiem w różnych dziedzinach, od IT, przez świat naukowy, na marketingu kończąc.

Kto powinien pojawić się na Infoshare 2024?

Opis wydarzenia brzmi świetnie i będzie to kolejna już edycja tak dużej i istotnej konferencji na mapie Europy - na dodatek u nas, w Polsce. Czy jednak świat biznesu i start-upów nie brzmi dla niektórych dość... przytłaczająco? Z pewnością, jednak nie ma zupełnie powodów do obaw. Jak przyznają niektórzy z uczestników i prelegentów, to świetne miejsce dla naprawdę wielu osób - od branżowych specjalistów, przez początkujących biznesmenów, na ludziach ciekawych technologii i rozwijającego się świata.

Do udziału w konferencji zachęca m.in. Łukasz Kosuniak, ekspert w dziedzinie marketingu i autor książek:

W jaki sposób zachęciłby Pan potencjalnych odwiedzających do uczestnictwa w Infoshare 2024?

Jest takie stare afrykańskie powiedzenie, że młodzieniec, który odwiedził sto wiosek jest mądrzejszy od starca, który się ze swojej wioski nie ruszył. Infoshare dla przedsiębiorców, szczególnie startupowców właśnie te sto wiosek w jednym miejscu. To niezwykłe spotkanie małego i dużego biznesu, doświadczenia i świeżości, lokalności i globalizacji. Dzięki temu w dwa dni można zdobyć perspektywę, którą normalnie buduje się latami.

Co jest Pana głównym celem na tegorocznej edycji infoshare i wydaje się być najbardziej interesujące z perspektywy uczestnika?

To będzie mój pierwszy kontakt z tą konferencją, więc jadę z otwartą głową. Wiem, że jest to okazja do spotkania w jednym miejscu niezwykle interesujących ludzi i na to bardzo liczę. Wybrałem na moją prezentację dość kontrowersyjny temat “Dlaczego marketing kłamie". W sumie można je poszerzyć - dlaczego w biznesie kłamiemy, kolorujemy i upiększamy rzeczywistość. Wiemy, że etycznie to nie jest ok, ale skoro to robimy, to pewnie wierzymy, że “kasa się będzie zgadzać". Czy tak rzeczywiście jest? A może Ci “naiwni", mają rację i im się ta kasa jeszcze bardziej zgadza? 

No i kluczowe pytanie. Czym tak naprawdę powinien się zająć marketing? I znowu nie jest to pytanie filozoficzne, tylko praktyczne. Postaram się podpowiedzieć, co wychodzi z moich ponad 20 letnich obserwacji marketingu w wielkich i małych firmach.

A co ze sztuczną inteligencją?

Na wydarzeniu Infoshare 2024 w Gdańsku nie zabraknie również sztucznej inteligencji. To jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi technologii, a przy okazji narzędzie, które bezwzględnie stanie się przyszłością wielu branż. W tym wypadku nie ma ograniczeń ani progu wejścia dla uczestników, ponieważ AI uczymy się wszyscy - od studentów, przez pracowników, na prezesach, naukowcach czy futurologach kończywszy. Konferencja będzie zatem idealnym miejscem dla wymiany poglądów między bardziej doświadczonymi, jak również okazją do nauki dla tych, którzy dopiero wdrażają nowe rozwiązania w swoich firmach i branżach.

Wydarzenie będzie zatem idealnym miejscem dla każdego, kto chce rozwijać swoją własną markę, biznes i zdobywać wiedzę z zakresu świata cyfrowego. Dokładnie tego, w którym żyjemy już wszyscy.

Infoshare 2024 - musisz tam być

Można śmiało stwierdzić, że na Infoshare 2024 coś dla siebie znajdą wszystkie osoby, które mają otwartą głowę i pełne są pomysłów, a także ci uczestnicy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w różnych obszarach związanych z cyfryzacją usług, biznesów i nie tylko.

Konferencja Infoshare 2024 - festiwal społeczności napędzanej technologią!

Infoshare 2024 - największa konferencja technologiczna w CEE, łącząca najnowsze rozwiązania technologiczne z biznesem. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 maja w Gdańsku. Co roku biorą w nim udział tysiące uczestników, w tym startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Tegoroczna edycja to 8 scen tematycznych, kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, innowacyjne firmy i rozwiązania prezentowane w strefie Expo, a także aż 6 imprez towarzyszących, będących okazją do biznesowego networkingu. Podczas Infoshare 2024 poznamy również zwycięzców Startup Contest, na których czeka 30 tys. euro w gotówce i udział w InCredibles - programie akceleracyjnym Sebastiana Kulczyka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​infoShare | Gdańsk | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy