Reklama

Nie potrafisz gotować? Zrób fotkę jedzenia, a sztuczna inteligencja poda cały przepis

Facebook od jakiegoś czasu eksperymentuje ze sztuczną inteligencją i sieciami neuronowymi. Efektem ubocznym tych prac są bardzo użyteczne aplikacje, jak np. najnowsza, która przypadnie do gustu fanom kulinariów.

Największy serwis społecznościowy świata oferuje gotowanie odwrotne, czyli na podstawie samej fotografii gotowego dnia, sztuczna inteligencja potrafi określić, z jakich składników ono powstało. Brzmi trochę dziwnie, ale najważniejsze, że spełnia swoją rolę i pomaga rozwijać umiejętności wszystkim entuzjastom gotowania.

Co za magia za tym stoi? Coraz większe możliwości technologii uczenia maszynowego i szybkość działania sieci neuronowych. Dwa algorytmy były bowiem uczone identyfikacji potraw na podstawie aż 1 miliona przepisów i 17 tysięcy składników. Pierwszy z nich rozpoznaje składniki bezpośrednio ze zdjęcia, a drugi już generuje gotowy przepis.

Reklama

Możemy spodziewać się, że wraz z rozwojem technologii sztucznej inteligencji zacznie pojawiać się coraz to więcej nowych, bardzo interesujących aplikacji. Ciężko powiedzieć, czy znajdą one rzesze fanów, ale na pewno wielu ludziom otworzą drogę do inspirujących eksperymentów w kuchni, a to przecież najważniejsze.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. MaxPixel

Geekweek

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy